У Луцьку журналісти вимагали покарати беркутівців, які побили репортерів
У Луцьку журналісти вийшли з акцією протесту під стіни Управління МВС у Волинській області, на якій вони заявили, що засуджують дії міліції, яка 1 грудня під час вуличних боїв у Києві побила представнкиів мас-медіа. Пікет волинських медійників відбувся 6 грудня, повідомляє ВолиньPost.
Представники ЗМІ тримали у руках фотографії побитих журналістів, зачитали і підписали звернення до начальника управління Олександра Терещука, під яким підписалося 50 представників ЗМІ.
У зверненні від Терещука вимагали публічно засудити дії працівників міліції, які нещадно б’ють журналістів, не допустити жодних утисків та переслідувань журналістів у Волинській області, а також припинити безпідставні кримінальні провадження щодо волинян, порушені через їх громадянську позицію.
Окрім того, журналісти поставили до Терещука вимогу "письмово звернутися до міністра внутрішніх справ та президента з вимогою провести термінове розслідування фактів побиття журналістів та покарати всіх виконавців та командирів, які чинили злочини проти журналістів".
До журналістів вийшов начальник управління МВС у Волинській області Олександр Терещук. Він зазначив, що засуджує не лише побиття журналістів, а й людей під час подій.
Терещук повідомив, що за фактами побиття журналістів у Києві триває службове розслідування, про результати якого він пообіцяв повідомити. Щодо можливості зробити письмове звернення до міністра і президента, Терещук зауважив, що зясує, чи має право він надсилати такі звернення..
Окрім цього прес-служба волинських міліціонерів роздала медійникам жилети з надписом «ПРЕСА». Терещук зауважив, що такі жилети потрібні для того, щоб міліція могла відрізнити працівника преси від учасника акції протесту і в разі чого надати журналісту допомогу.
Підтримати журналістів прийшли близько сотні учасників акції Євромайдан. Втім акція була неполітична: від початку організатори попередили усіх, що під час акції недопустимі політичні гасла чи політична символіка.
Нагадаємо, 5 грудня рівненські журналісти вимагали від керівництва області звернутися до МВС та Генпрокуратури з вимогою негайного проведення розслідування фактів масового побиття журналістів під час протестів у Києві. З таким зверненням журналісти звернулися до голови Рівненської ОДА Василя Берташа та начальна УМВС України в області Василя Лазутка.
Help us be even more cool!