ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві відбулась акція пам'яті Георгія Гонгадзе

16.09.2021, 14:03
Фото – ІМІ
Фото – ІМІ

В ‌Іллінському‌ ‌сквері‌ ‌в‌ ‌Києві сьогодні, 16 вересня, відбулась акція‌ ‌пам’яті‌ Георгія‌ ‌Гонгадзе, присвячена‌ 21-м ‌роковин‌ам ‌убивства журналіста, повідомляє Укрінформ.

Учасники акції – журналісти й правозахисники – прийшли з фотографіями ‌Гонгадзе.

“Для українського с‌успільства і для міжнародної спільноти надзвичайно важливо знати доказово, хто був замовником убивства журналіста ‌Гонгадзе... І це є частиною вимог рішення Європейського суду з прав людини, яке було ухвалене у 2005 році та досі залишається невиконаним. Невиконаним через те, що Україна не здійснила системних змін, не тільки тому, що замовників не знайшла і не показала, але так само не здійснила системних змін для того, щоб праця журналістів була безпечною”, – наголосила представниця сім'ї Гонгадзе правозахисниця Валентина Теличенко.

Як повідомляв ІМІ, 16 вересня 2021 року правозахисні та медійні громадські організації звернулися до української влади із закликом забезпечити прозоре розслідування справ щодо вбивств журналістів, встановити та назвати замовників.

Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року, пізніше в лісі під Києвом знайшли його обезголовлений труп.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Олексія Пукача до довічного тюремного ув’язнення за вбивство Гонгадзе. Водночас замовників цього вбивства досі не встановлено. Захист Пукача оскаржив рішення суду.

6 січня 2016 року Апеляційний суд Києва визнав законним вирок про довічне тюремне ув’язнення для колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача.

6 лютого 2016 року захист Олексія Пукача оскаржив вирок у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ.

12 жовтня 2016 року у Вищому спеціалізованому суді адвокати Олексія Пукача попросили замінити його довічний термін на 15 років в’язниці.

2 липня 2021 року Верховний Суд затвердив вирок колишньому генерал-лейтенанту міліції Олексію Пукачу, засудженому до довічного ув'язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Liked the article?
Help us be even more cool!