ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Києві оштрафували викладача вишу за російську мову

17.10.2022, 14:03
Фото – ВВС
Фото – ВВС

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь оштрафував викладача одного зі столичних вищих навчальних закладів за використання російської мови під час освітнього процесу для студентів ІІІ курсу.

Відповідна постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за застосування недержавної мови під час освітнього процесу набрала чинності 16 жовтня, повідомляється на фейсбук-сторінці уповноваженого. 

Викладача визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 188-52 Кодексу України про адміністративні правопорушення та оштрафовано на 3400 гривень. 

У постанові мовного омбудсмена зазначено, що викладач порушив частину першу статті 21 (“Державна мова у сфері освіти”) Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. 

“Сьогодні, на восьмому місяці повномасштабної війни, коли заклади освіти чи не щодня зазнають руйнувань від ракетних обстрілів, велика кількість педагогів – під обстрілами, в окопах чи окупації – продовжують забезпечувати освітній процес та утверджувати українську ідентичність. Кожен український учитель, науковець, вихователь чи методист – еталон дотримання закону та утвердження державної мови. Тому наша увага до сфери освіти, як і підтримка освітніх ініціатив, буде високою, а реакція на порушення закону, як і захист мовних прав громадян, буде належною”, – підкреслив Тарас Кремінь.

Викладач має сплатити штраф не пізніше як через 15 днів із дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніше як через 15 днів із дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу в зазначений строк постанова надсилається до органу державної виконавчої служби для її виконання в примусовому порядку. Якщо штраф буде стягнений примусово, то з викладача стягнуть подвійний розмір штрафу – 6800 грн.

Як повідомляв ІМІ, секретаріат уповноваженого із захисту державної мови зафіксував понад 2 тисячі порушень мовного закону за дев'ять місяців.

Liked the article?
Help us be even more cool!