ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Ходорковського заперечують, що журналістів у ЦАР вбили через грабіж

16.08.2018, 15:40
Фото - Радіо Свобода

Учасники групи розслідувачів убивства журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва у Центральноафриканській Республіці повідомили, що “версія звичайного пограбування як головного мотиву злочинців суперечить багатьом фактичним обставинам справи”. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на проект “МБХ медіа”.

Розслідувачі вказують на те, що 30 липня 2018 року злочинці чекали на дорозі між населеними пунктами Сібю і Декоа саме автомобіль із журналістами. Вони посилаються на власні джерела на блокпосту, через який проїжджав автомобіль із журналістами.

Розслідувачі заявляють, що незадовго до цього повз цей же блокпост проїхала як мінімум ще одна машина “з трьома озброєними білими людьми, схожими на найманців, і двома центральноафриканцями”.

“Інформатори поки не змогли встановити, чи їхала ця машина в межах видимості від машини з журналістами. Але відомо, що через годину вона проїхала блокпост у зворотному напрямку”, – повідомляють члени групи.

Крім того, розслідувачі посилаються на свідчення жителів розташованого неподалік села Кпаку, які відвідали пізніше місце вбивства та повідомили, що на місці події були сліди невеликого табору – група з близько 10 людей очікувала там автомобіль із журналістами впродовж кількох годин.

“Таким чином, організатори злочину знали, що цей автомобіль змінить спочатку запланований маршрут і поїде не на схід, до Бамбарі, а на північ, до Декоа”, – йдеться на сайті МБХ.

Крім того, МБХ повідомляє, що “вбивці не забрали з автомобіля деякі речі, які є в ЦАР цінними для грабіжника: наприклад, три каністри з бензином, що знаходилися в кузові”. Щоправда, зазначають журналісти, вони забрали відеоапаратуру.

Нагадаємо, 31 липня стало відомо, що в Центральноафриканській Республіці (ЦАР) невідомими особами було вбито журналіста Орхана Джемаля, оператора Кирила Радченка і режисера Олександра Расторгуєва, які знімали там документальний фільм про роботу ПВК “Вагнер”.

За версією джерела “Інтерфакса” начебто з поліції ЦАР, метою вбивства було пограбування. Цю версію підтверджує також неназване джерело видання “Медиазона”. За його даними, журналісти їхали на зустріч зі своїм “помічником” у ЦАР і мали із собою дорогу техніку.

За повідомленням “Медузи”, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова в коментарі до посту Шевченка припустила, що висновок про смерть було втрачено авіаперевізником. В ефірі телеканалу “Россия 1” вона додала, що зараз МЗС працює над відновленням документів, загублених під час перевезення тіл загиблих у ЦАР російських журналістів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!