ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Харкові презентували книгу письменника Володимира Вакуленка, вбитого росіянами

Фото – gwaramedia.com
Фото – gwaramedia.com

У дворі Харківського літмузею презентували книгу письменника Володимира Вакуленка-К "Я перетворююсь… Щоденник окупації. Вибрані вірші", якого російські окупанти викрали й убили на Ізюмщині в березні 2022 року, пише Ґвара Медіа.

Збірку надрукували у видавництві Vivat за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Всі кошти, отримані з першого накладу книги, перейдуть родині Вакуленків, зокрема 16-річному сину Володимира Віталію, що має розлад аутичного спектра.

"Хоч ми й не були в окупації, але коли читаєш рядки з книги Володимира Вакуленка, у голові одразу постають спогади про масовані обстріли, російську техніку в Харкові, – розповідає Ганна Дерюгіна, адміністраторка мережі книгарень Vivat у Харкові. – Володимир з першого дня окупації почав вести щоденник, але він розумів, що його точно вб’ють. Письменник певний час не виходив з будинку, але ж йому з батьком та сином треба було деколи бувати на вулиці. Володимир описував у щоденнику те, що бачив під час своїх прогулянок".

"Це моя єдина дитина, і я не можу вам передати, як мені гірко. Ховати свою дитину – це такий страх, що страшнішого бути не може. Але я вірю, що доки жива творчість Володі, доти живий сам Володя", – розповіла мати загиблого письменника Олена Ігнатенко.

На презентації були представлені книжки з особистої бібліотеки Володимира Вакуленка, які він хотів приховати від окупантів, та експозиції листів школярів з РФ до російських солдатів.

Як повідомляв ІМІ, Володимир Вакуленко народився і мешкав із сином у селі Капитолівка поблизу Ізюма Харківської області. Невдовзі після того, як Харківщину окупували, російські військові забрали його з дому, більше рідні його не бачили. Після деокупації Харківщини його тіло було в Ізюмі на місці масового поховання.

Поліція встановила, що росіяни вбили Вакуленка з пістолета Макарова, в його тілі знайдено дві кулі. Вакуленка поховали 6 грудня 2022 року в Харкові.

Liked the article?
Help us be even more cool!