У 2024 році поліція Рівненщини зареєструвала п’ять проваджень щодо злочинів проти журналістів
У 2024 році поліція зареєструвала п’ять кримінальних проваджень, у яких постраждалими виступали журналісти. До кінця року правоохоронці закрили два провадження. Про це повідомили Рівненська обласна та окружна прокуратури у відповідях на запити Інституту масової інформації.
У 2024 році правоохоронці розпочали кримінальне розслідування в справі про чорний піар проти агенції журналістських розслідувань “Четверта влада”. Як повідомляв ІМІ, провадження відкрили за фактом перешкоджання журналістській діяльності (ч. 2 ст. 171 ККУ). Розслідування триває.
Також торік поліція розпочала розслідування за фактом перешкоджання діяльності журналіста “Четвертої влади” Дмитра Домащука, якого в листопаді 2024 року не пустили на нараду щодо фінансування добровольчого формування територіальної громади (ДФТГ), яке створюється на місцевому рівні.
Як повідомила “Четверта влада”, журналіст хотів потрапити на захід за порадою члена добровольчого формування, який поскаржився на відсутність фінансування добровольців і перешкоджання роботі ДФТГ з боку міської влади. У коментарі ІМІ Дмитро Домащук розповів, що заздалегідь попередив командира ДФТГ про свою присутність, але на місці йому відмовили.
Ще одне розслідування стосується погроз у соцмережах. Рівненська окружна прокуратура у відповіді на запит ІМІ повідомила, що в червні 2024 року за заявою головної редакторки сайту “Про Рівне” Ольги Ферар було відкрите кримінальне провадження за фактом погрози фізичною розправою. У коментарі ІМІ Ольга Ферар розповіла, що неодноразово отримувала повідомлення з погрозами в месенджері від дружини героя публікації, якого затримали правоохоронці. Нині розслідування в цій справі триває.
Як повідомляв ІМІ, у березні 2024 року сайт агенції журналістських розслідувань “Четверта влада” зазнав потужної DDoS-атаки одразу після публікації матеріалу про депутата Рівненської міської ради Святослава Стельмащука. До речі, видання не вперше стикається з атаками на сайт після оприлюднення розслідувань про цього депутата і його наближених осіб.
У травні минулого року поліція розслідувала цей випадок, кваліфікувавши дії зловмисників як перешкоджання журналістській діяльності. Втім, уже наприкінці липня провадження в справі закрили, адже поліцейські вважають що в справі “відсутні події кримінального правопорушення”.
Ще одне розслідування за фактом перешкоджання журналістській діяльності стосується інциденту з представником ресурсу “Галицькі вісті”, якого в січні 2024 року начебто не допустили до адміністративного приміщення правоохоронного органу. Як повідомляв ІМІ, “Галицькі вісті” – це ресурс псевдоактивіста та антивакцинатора Остапа Стахіва, відомого також антиукраїнською діяльністю та зв'язками з росією. Торік Нацрада утрималась і не зареєструвала “Галицькі вісті” як медіа. За інформацією Рівненської окружної прокуратури, поліцейські закрили справу в березні 2024 року.
Help us be even more cool!