ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Telegram є головним джерелом новин для одеситів – дослідження

Telegram у 2024 році став основним джерелом інформації для мешканців Одеси: 68% респондентів зазначили, що отримують новини саме з телеграм-каналів. Це перевищує тогорічний показник на 6%.

Такими є результати дослідження громадської організації “Культура демократії”, надані представнику Інституту масової інформації в Одеській області.

Джерела, з яких одесити отримують інформацію. Інфографіка – “Культура демократії”

Серед молоді цей показник сягає 87,7%, а серед чоловіків – 70,3%. 

Водночас популярність інших джерел інформації продовжує знижуватися. Інтернет-сайти використовують 46,5% опитаних одеситів (2023 року – 57%), друковані видання – лише 3,1% (2023 року – 4%). 

TikTok набув популярності серед молоді – 23,3%, тоді як Facebook залишається актуальним переважно для старших вікових груп. 

Традиційні медіа, такі як телебачення та радіо, поступово втрачають аудиторію: місцеві телеканали дивляться лише 16,2% респондентів (2023 року – 21%), а радіо слухають 4,4% (2023 року – 5%).

Джерела, з яких одесити отримують інформацію. Інфографіка “Культура демократії”

Представниця ГО “Культура демократії” та медіаекспертка Олена Ротарі в коментарі представнику ІМІ зазначила, що дослідження медійної частини виявило тривожну тенденцію.

“Одесити найбільше довіряють джерелам інформації, які не є офіційними ЗМІ. А це означає, що вони схильні вірити дезінформації та навіть стати об'єктом отримання та поширення ворожих наративів. Гібридна війна нікуди не зникла. І ми маємо захищати своїх людей не лише від ракетних обстрілів, а й від пропаганди”, – зазначила вона.

Опитування проводилося з 8 вересня до 5 жовтня 2024 року включно методом особистих інтерв’ю з використанням CAPI (Computer-Assisted Personal Interviewing). У ньому взяли участь 1004 респонденти віком від 18 років, які проживають в Одесі. Зібрані дані були зважені відповідно до демографічного складу міста, а їхня якість перевірялася шляхом аудіоперевірок та аналізу на логічну узгодженість. Теоретична похибка вибірки становила ≤ 3,2%, фактична – 2,7%.

Проєкт “Громади в дії: голос кожного і кожної важливий” реалізовано в межах програми “Демократія і належне врядування” під керівництвом доцентки Одеської політехніки Олени Князєвої та за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.  

Як повідомляв ІМІ, соцмережі залишаються основним джерелом отримання новин для українців – 84%, а месенджер Telegram у 2024 році продовжує залишатись основною соціальною мережею для спілкування.

Liked the article?
Help us be even more cool!