ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Світовий конгрес українців засудив доповідь Amnesty International

11.08.2022, 14:16

Світовий конгрес українців (СКУ) засудив нещодавній звіт Amnesty International під назвою "Українська військова тактика ставить під загрозу мирне населення", який виглядає як наратив російської пропаганди. Про це йдеться на сайті СКУ, повідомляє Укрінформ.

"Звинувачувати українських військових у бомбардуваннях росією українських лікарень, шкіл, житлових будинків, торгових центрів, автобусних зупинок та інших об’єктів цивільної інфраструктури – абсурд. Як вони могли не врахувати той факт, що українці захищаються від неспровокованого вторгнення росії, жорстоких щоденних бомбардувань і воєнних злочинів?" – заявив президент СКУ Павло Ґрод.

Конгрес закликає донорів і прихильників Amnesty International звернути увагу на порядність її керівництва та ретельно дослідити джерела їхнього фінансування.

У СКУ нагадали, що в доповіді українська армія несправедливо звинувачується у відповідальності за бомбардування цивільного населення росією через те, що її війська базуються надто близько до цивільної інфраструктури.

"Звіт був різко засуджений українськими високопосадовцями та багатьма іншими представниками міжнародної спільноти, включно з експертами з воєнних злочинів. Не дивно, що кремль радо вітав заяву Amnesty, а російські посадовці активно цитували звіт, щоб виправдати здійснювані москвою бомбардування України", – йдеться в заяві.

Як повідомлялося, в опублікованій 4 серпня доповіді правозахисної організації Amnesty International йдеться про те, що українські військові в спробі відбити російське вторгнення наражають на небезпеку цивільне населення, створюючи бази та розміщуючи озброєння в житлових районах, зокрема школах і лікарнях.

Очільниця Amnesty International в Україні Оксана Покальчук вирішила піти з посади, заявивши, що вони з керівництвом Amnesty International "розійшлись ціннісно".

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що це дослідження AІ не враховує факту агресії росії, хронології подій та контексту захисту Україною своєї державності, а також спотворює реальну картину міжнародного злочину агресії, який вчиняється росією з 2014 року.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що звіт Amnesty "намагається амністувати державу-терориста й перекласти відповідальність з агресора на жертву".

Amnesty International згодом попросила вибачення за "страждання та гнів", спричинені її останнім звітом щодо України, однак заявила, що не відмовляється від своїх висновків.

Liked the article?
Help us be even more cool!