Суспільне запустило програму підтримки молодих журналістів імені Ірини Цибух

Суспільне запустило 1 червня, у день народження загиблої журналістки й парамедикині Ірини Цибух, щорічну програму підтримки молодих журналістів на її честь. Про це повідомляється на сайті мовника.
Тривалість програми розвитку регіональної журналістики імені Ірини Цибух – щорічна тримісячна ініціатива Суспільного мовлення для молодих журналістів.
Приймання заявок триває до 21 червня (включно) за формою реєстрації.
Учасники пройдуть навчання з універсальної журналістики від команди Суспільного. Троє лауреатів стажуватимуться в київській редакції “Суспільне Новини” з менторською підтримкою досвідчених журналістів.
Метою програми є формування нового покоління журналістів, які вміють працювати з темами пам’яті та меморіалізації, фіксувати реальність війни, протистояти дезінформації й розуміють цінність Суспільного як незалежної медіаінституції. Саме в цих сферах і працювала Ірина Цибух.
Тематичні напрями, передбачені для роботи журналістів / учасників програми:
- травмо-чутлива журналістика і меморіалізація;
- воєнне репортерство;
- аналітика, фактчекінг, боротьба з дезінформацією.
Критерії відбору учасників Програми підтримки молодих журналістів імені Ірини Цибух від Суспільного:
- Вік – до 25 років включно.
- мотиваційний лист (1800–2500 знаків з пробілами), у якому учасники розкажуть:
- чому хочуть стати частиною цієї програми;
- яка з тем їм близька і чому;
- що для них означає “пам’ять, правда, дія” або місія та цінності Суспільного;
- інтерес до журналістики, бажання працювати чесно, глибоко й зі змістом.
Менторами для лауреатів цього року стануть досвідчені журналісти “Суспільне Новини”:
- Оксана Сенів;
- Анастасія Іванців;
- Аліна Клименко.
Вони попрактикуються з учасниками в травмо-чутливій журналістиці й меморіалізації, аналітиці, фактчекінгу, протидії дезінформації, а також – у польовій репортерській роботі. У межах програми лауреати матимуть змогу попрацювати у двох відрядженнях – щоб відчути локальний контекст та адаптуватися до різних умов.
Крім того, 1 червня в Шевченківському гаю у Львові відбувся благодійний фестиваль “Чекаfest”. Захід присвятили пам’яті госпітальєрки та журналістки Ірини Цибух. Фестиваль провели в день народження парамедикині.
Передісторія
Журналістка, парамедикиня Ірина Цибух загинула 29 травня 2024 року під час ротації на харківському напрямку.
Ірина Цибух працювала менеджеркою Департаменту регіонального мовлення Суспільного, на Громадському радіо працювала гостьовою редакторкою та журналісткою, була парамедикинею медичного батальйону “Госпітальєри”.
16 листопада 2023 року до Дня телебачення, радіо та зв’язку Ірину нагородили орденом “За заслуги”.
Також Ірину посмертно нагородили відзнакою Українського жіночого конгресу імені Мері О'Хейген за визначні досягнення у сфері розвитку гендерної рівності та жіночого лідерства.
В інтерв'ю ІМІ в грудні 2022 року вона зазначила: “Я б хотіла похвалити тих журналістів, які залишились у професії, працюють на своє ЗМІ, залишилися розповідати історії і для української аудиторії, знаючи її якнайкраще, і сказати їм “дякую”. Ці колеги викликають у мене велетенську повагу”.
Help us be even more cool!