ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Сущенка перевели в камеру-одиночку, а засідання суду перенесли

25.04.2018, 13:47
Фото - Твіттер Марк Фейгін

Цієї ночі українського журналіста Романа Сущенка перевели в камеру-одиночку. Про це Укрінформу повідомив Марк Фейгін.

За його словами, як оголосили співробітники СІЗО, це зроблено в “інтересах національної безпеки Росії”.

Фейгін вважає, що це ще раз свідчить про спланованість і скоординованість всієї акції про позбавлення його статусу адвоката.

“Також відомо, що якісь особи наразі пропонують родині Сущенка терміново поміняти адвоката. Як неважко здогадатися, при цьому називається ім'я Іллі Новікова. Нагадаю, що саме Новіков подавав першу скаргу на мене. Вона була відкинута. Але ось історія продовжилася, після запиту Мін'юсту РФ мене з другої спроби позбавили статусу. І коло замкнулося - знову-таки на Іллі Новікову. Що підкреслює сумнівність і заангажованість його поведінки”, - наголосив Фейгін.

Крім того, повідомив він, судове засідання, на якому захист подаватиме докази невинуватості Сущенка, перенесено на 27 квітня.

“Головна новина - судове засідання, на якому захист подаватиме докази невинуватості Романа Сущенка, перенесено на п'ятницю, 27 квітня. Зараз адвокат, якого я встиг ввести в справу, разом із Сущенком працює над уточненням опису наданих доказів. Але, повторюся, інформацію у справі Сущенка, як і раніше, даватиму я”, - сказав він.

За словами Фейгіна, адвокат, якому він довіряє, відвідає Сущенка в суботу (якщо встигне пройти, оскільки це “короткий день”). І якщо подання доказів невинуватості і клопотань захисту встигне пройти під час засідання 27 квітня, то, ймовірно, 3-4 травня вже можуть пройти і дебати сторін.

Як повідомляв ІМІ, 23 квітня у Московському міському суді відбулося судове засідання у справі Романа Сущенка, під час якого сторона обвинувачення закінчила подання доказів. Адвокат журналіста Марк Фейгін мав розпочати подання доказів 25 травня.

27 березня Московський міський суд (Росія), у перший день попередніх слухань у справі незаконно затриманого в Москві кореспондента Укрінформу Романа Сущенка, продовжив журналісту арешт на півроку – до 16 вересня.

30 вересня 2016 року у Москві (Росія) неправомірно був затриманий власний кореспондент агентства “Укрінформ” у Франції Роман Сущенко за звинуваченням “у шпигунстві”.

ФСБ РФ його ідентифікує як кадрового співробітника української військової розвідки – полковника, який збирав відомості про діяльність російських Збройних сил. Порушено кримінальну справу за статтею “Шпигунство”.

Роман Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!