ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд зобов'язав "Інтер" надати право на відповідь ексспівкоординатору Громадської ради доброчесності

13.12.2019, 13:50
На фото зліва направо: співкоординатор ГРД 2016–2018 рр. Віталій Титич,
адвокат Масі Найєм та суддя Шевченківського райсуду м. Києва Олег Савицький. Фото – grd.gov.ua
На фото зліва направо: співкоординатор ГРД 2016–2018 рр. Віталій Титич, адвокат Масі Найєм та суддя Шевченківського райсуду м. Києва Олег Савицький. Фото – grd.gov.ua

Шевченківський районний суд міста Києва зобов’язав ПАТ “Телеканал “Інтер” надати співкоординатору Громадської ради доброчесності 2016–2018 років Віталію Титичу право на відповідь через виступ у програмі “Подробиці” з приводу поширеної програмою інформації про діяльність громадського органу.    

Таке рішення суд ухвалив 10 грудня, частково задовольнивши позов Віталія Титича до “Інтера” про забезпечення права на відповідь, спростування недостовірної інформації. Про це повідомляється на сайті Громадської ради доброчесності.

Згідно з рішенням суду, “Інтер” зобов’язаний надати право на відповідь протягом 15 днів з дня набрання цим судовим рішенням чинності.

Рішення може бути оскаржене в Київському апеляційному суді протягом 30 днів.

Нагадаємо, у вересні 2017 року тодішній член ГРД адвокат Віталій Титич звернувся до суду з позовом, у якому вимагав від телеканалу надати йому право на відповідь на оприлюднену у випусках програми “Подробности” маніпулятивну інформацію про діяльність громадського органу. 

Шевченківський райсуд столиці залишив позов співкоординатора ГРД без розгляду. В лютому 2018 року Апеляційний суд м. Києва задовольнив скаргу адвоката Масі Найєма і зобов’язав суд першої інстанції повернутися до розгляду. 

Співвідповідачами в справі стали герої сюжету “Подробностей” – суддя-спікер Окружного адміністративного суду м. Києва Богдан Санін та адвокат Олексій Шевчук.

Нагадаємо, 13 червня 2017 року на телеканалі “Інтер” у програмі “Подробиці” вийшов сюжет “Отбор судей в Верховный Суд: кто виноват в срыве процесса”. Його присвячено конкурсу з обрання суддів до оновленого Верховного Суду України і, зокрема, діяльності Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів України.

14 червня 2017 року до Незалежної медійної ради надійшло звернення від Громадської ради доброчесності з проханням про незалежну експертизу щодо можливих порушень з боку телеканалу “Інтер” та його працівників законодавства України, міжнародного права, міжнародних стандартів із питань діяльності ЗМІ та журналістської етики, допущених під час трансляції вищевказаного сюжету. Зокрема, що в сюжеті присутня однобічна критика діяльності Громадської ради доброчесності. 

Незалежна медійна рада у своєму висновку зазначила, що під час трансляції сюжету “Отбор судей в Верховный Суд: кто виноват в срыве процесса” було допущено порушення стандартів збалансованості, відокремлення фактів від коментарів і точності подання інформації, відображених у статті 59 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та редакційному статуті каналу. 

Громадська рада доброчесності – незалежний громадський орган, що з 2016 року сприяє Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС) у встановленні відповідності суддів і кандидатів на посади критеріям професійної етики й доброчесності.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!