ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд засудив киянина до пяти років ув'язнення за "лайки" в однокласниках та звільнив від покарання

07.06.2022, 17:03
Фото – Судовий репортер
Фото – Судовий репортер

Шевченківський районний суд Києва засудив до п’яти років позбавлення волі 58-річного жителя столиці, визнавши винним за ч. 2 ст. 436-2 КК України “Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників”. Водночас суд звільнив киянина від відбування тюремного покарання з іспитовим строком три роки.

Таке рішення суд ухвалив 7 червня, повідомляє “Судовий репортер”.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості між обвинуваченим та прокурором Київської обласної прокуратури.

Як ідеться у вироку, чоловік “щиро розкаюється в скоєному, критично оцінює свою злочинну поведінку, в тому числі шляхом повного визнання вини, сприяв розкриттю вчинених ним діянь”.

Для поширення матеріалів, що глорифікують учасників збройної агресії російської федерації проти України, Ігор Ш. використовував заборонену в Україні соцмережу “Однокласники”.

Зі свого профілю він “поширив, а саме вподобав (натиснув “Класс”)”, такі матеріали:

  • фотографія командира незаконного збройного формування “Спарта” ДНР Володимира Жоги з написом: “Вечная память герою! Командир отдельного разведывательного батальона “Спарта” гвардии полковник Владимир Жога “Воха” получил смертельное ранение, обеспечивая выход из Волновахи  мирных жителей 05.03.22”;
  • відеозапис, який називається “Памяти Вохи” з текстом “Вечная память герою! Жога Владимир Артёмович, позывной Воха”;
  • зображення ракетного комплекса “Тополь-М” з написом “Мне все равно, где вы и сколько вас. Тополь М”;
  • картинка, на якій зображені військовослужбовці армії РФ з написом: “Мы поддерживаем нашу Армию! Наши герои! Наши защитники! Наша гордость!  Наши бойцы”.

“Внаслідок поширення Ігорем Ш. в соціальній мережі “Однокласники” вказаних матеріалів їх побачили щонайменше його “друзі”, а також інші користувачі соціальної мережі, що відвідували його сторінку”, – йдеться в матеріалах справи.

Злочин, який інкримінувався киянину, вважається злочином середньої тяжкості, запобіжний захід до нього не застосовувався.  

Засуджений також має сплатити 10 тис. 948 грн за процесуальні витрати, тобто проведення експертизи.

Liked the article?
Help us be even more cool!