ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У суді від стендапера Щегеля, який утік з України, вимагають 1 млн грн компенсації

Засновник продюсерського центру Comedy Space Сергій Чудаєв, який займався організацією закордонних гастролей стендапера Андрія Щегеля, подав на артиста судовий позов за порушення контракту і вимагає від нього 1 мільйон гривень матеріальної компенсації. У разі отримання коштів продюсер має намір спрямувати їх на підтримку ЗСУ та інші благодійні справи. Цю інформацію в коментарі "Детектору медіа" Сергій Чудаєв підтвердив особисто.

За його словами, наступне судове засідання призначено на 5 жовтня. На ньому має бути ухвалено рішення в цій справі, зокрема щодо того, чи повинен Андрій Щегель сплатити 1 млн гривень.

У розмові з ДМ Чудаєв розповів хронологію подій, які передували його зверненню з позовом до суду.

"Я уклав зі Щегелем контракт про те, що він поїде в Ірландію та Польщу з благодійними концертами, які були заплановані на період із грудня 2022 по січень 2023 року. У контракті було чітко зазначено, що після цих концертів він мав повернутися до України, – розповів продюсер. – Моя продюсерська компанія створила весь проєкт: розробила маршрут, забронювала зали і отримала від Міністерства культури та інформаційної політики дозвіл на виїзд Щегеля та його команди. Цей дозвіл було видано на 15 днів. Тобто виїзд за кордон відбувся в грудні 2022-го, а перед цим місяці два-три тривала підготовка до цього.

Перетнувши кордон, Щегель зв'язався зі мною і сказав, що не збирається до Ірландії, а поїде у своїх справах. Куди саме, він мені не розповів. Потім я дізнався, що в нього відбулося кілька концертів у Польщі. Розумієте, коли українські артисти виїжджають за межі країни, вони вільні, вони ж не під конвоєм їдуть.

Зі свого боку я пояснив Щегелю, що я повинен поінформувати МКІП про те, що сталося. Я надіслав листа в міністерство, але не надавав розголосу тому, що Щегель порушив умови контракту. Ніхто не думав, що Щегель буде робити на цьому шоубізнес. Однак у березні він домовився зі Скрипіним і дав йому інтерв'ю, яке спричинило резонанс. Після цього справа набула публічності".

Продюсер також сказав, що знайомий зі Щегелем протягом останніх років трьох, але вони ніколи не були друзями. До інциденту, який завершився неповерненням артиста до України, Чудаєв не організовував жодних гастролей цього стендапера.

За словами Сергія Чудаєва, після консультацій з юристами він зрозумів, що "на неповернення Щегеля в Україну держава жодним чином не може вплинути, бо в законі не передбачено покарання за такий вчинок". Щоб захистити свою професійну репутацію та показати суспільству, яке обурилося вчинком артиста, що протиправні дії в умовах повномасштабної війни будуть покарані, продюсер наприкінці березня 2023 року звернувся до суду з позовом проти Щегеля.

5 вересня відбулося перше судове засідання в цій справі, у процесі якого сторона позивача змінила розмір матеріальної компенсації, яку вимагає від Щегеля, з 1 гривні до 1 мільйона гривень.

"Я знаю, що Щегель стежить за перебігом справи, – каже Чудаєв. – На судовому засіданні був присутній як вільний слухач один представник Щегеля, також прийшли  його батьки й намагались, я б сказав, хитрувати. Йшлося, зокрема, про те, що при укладанні зі мною контракту Щегель у додатку до нього вказав свої ім’я та по батькові з помилкою. Сторона Щегеля намагалася використати це на свою користь, однак у результаті ця обставина була розтлумачена як доказ того, що його втеча з України була запланованою дією".  

Сергій Чудаєв повідомив, що, за його даними, Андрій Щегель нині перебуває в Америці, у місті Даллас, і "намагається виставити себе жертвою та використати судовий процес проти себе як підставу для отримання там дозволу на проживання".

Як повідомляв ІМІ, у березні 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики разом із правоохоронними органами ініціювало посилення відповідальності за порушення правил виїзду та повернення до України чоловіків призовного віку. Це сталося на тлі заяв коміка Андрія Щегеля, який порушив правила перетину кордону та виїхав до Ірландії, а згодом – до Туреччини й не планує повертатися в Україну. Згодом він опублікував відеовибачення і заявив, що його слова вирвали з контексту і він не те мав на увазі.

Liked the article?
Help us be even more cool!