Суд у справі Шабуніна заслухав одного свідка та оголосив перерву до 26 лютого
9 лютого Дніпровський районний суд міста Києва розпочав розгляд по суті справи щодо голови правління громадської організації “Центр протидії корупції” (ЦПК) Віталія Шабуніна, якого звинувачують у “погрозі або насильстві щодо журналіста”, повідомляє “Детектор медіа”.
Суд задовольнив клопотання Віталія Шабуніна щодо порядку розгляду справи – спершу заслухати свідків, щоб зрозуміти, що передувало інциденту між головою ЦПК і блогером Всеволодом Філімоненком.
9 лютого суд заслухав одного свідка з постраждалої сторони – Дмитра Маганова, засновника і головного редактора інтернет-видання Flash On Time News.
Дмитро Маганов повідомив, що Всеволод Філімоненко співпрацює з Flash On Time News на безоплатній основі, має редакційне посвідчення цього видання і трудові відносини тривають до сьогодні. Він також повідомив, що Всеволод Філімоненко в момент інциденту з Віталієм Шабуніним виконував редакційне завдання Flash On Time News. Але у Flash On Time News за наслідками цього редакційного завдання не вийшло жодного матеріалу Всеволода Філімоненка про діяльність ЦПК та Віталія Шабуніна.
Заслухавши одного свідка, суд оголосив перерву в засіданні.
Наступне засідання призначено на 26 лютого, 14:00. На ньому суд має заслухати ще двох свідків з постраждалої сторони – Олексія Липовецького й Антона Гриньова. Також на засідання викликають для надання свідчень Юлію Марушевську.
Як повідомляв ІМІ, 30 січня Дніпровський районний суд Києва призначив на 9 лютого розгляд по суті справи щодо голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, якого звинувачують за статтею 345-1 “Погроза або насильство щодо журналіста” Кримінального кодексу України.
30 січня адвокати голови Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна заявили у Дніпровському районному суді м. Києва, що результати медичної експертизи могли бути сфабриковані і не можуть бути доказом у справі про Всеволода Філімоненка.
Адвокати наполягають на іншій кваліфікації злочину, що відповідає реальному вчинку, а саме – “населення удару без наслідків”, ст. 126 Кримінального кодексу.
16 серпня 2017 року голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну оголосили підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості громадянину Всеволоду Філімоненку, який представляється журналістом. Йому інкримінують статтю 122 Кримінального кодексу “Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження”. У документі вказано, що 8 червня 2017 року біля Дніпровського військкомату Києва Шабунін завдав одного удару по обличчю Філімоненка, що “спричинило тривалий розлад здоров’я останнього у вигляді закритої травми обличчя”.
15 січня 2018 року слідчі перекваліфікували справу щодо голови громадської організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. Тепер йому інкримінують частину 2 статті 345-1 Кримінального кодексу України “Погроза або насильство щодо журналіста”.
18 січня 2018 року громадські організації “Інститут масової інформації” та “Детектор медіа” заявили, що вважають безпідставною зміну статті Кримінального кодексу України у справі про сутичку Віталія Шабуніна зі Всеволодом Філімоненком, оскільки вона не пов’язана з журналістською діяльністю Філімоненка.
Help us be even more cool!