IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

Суд призначив розгляд справи Шабуніна по суті на 9 лютого

Дніпровський районний суд Києва призначив на 9 лютого розгляд по суті справи щодо голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, якого звинувачують за статтею 345-1 “Погроза або насильство щодо журналіста” Кримінального кодексу України. Таке рішення суд ухвалив 30 січня, повідомляє Радіо Свобода.

Суд вважає, що є достатньо підстав для призначення розгляду справи по суті.

У ході підготовчого засідання суду Шабунін визнав, що він вдарив потерпілого, а також заявив, що він не погоджується з кваліфікацією прокуратури, оскільки потерпілий не є журналістом, а “відомий йому як провокатор”.

“Я визнаю, що вдарив цього чоловіка, який провокував мою колегу і довів її до сліз. В мене не було іншого способу відновити справедливість, оскільки поліція не розслідувала заяву про злочин щодо переслідування моєї колеги… Готовий відшкодувати потерпілому гроші на пластику – це єдине, чим він міг би лікуватися від удару, що доведено експертизою, яка сфальшована обвинуваченням, що ми доведемо”, – сказав він.

Як повідомляв ІМІ, 30 січня адвокати голови Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна заявили у Дніпровському районному суді м. Києва, що результати медичної експертизи могли бути сфабриковані і не можуть бути доказом у справі про Всеволода Філімоненка.

Адвокати наполягають на іншій кваліфікації злочину, що відповідає реальному вчинку, а саме – “населення удару без наслідків”, ст. 126 Кримінального кодексу.

16 серпня 2017 року голові правління Центру протидії корупції Віталію Шабуніну оголосили підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості громадянину Всеволоду Філімоненку, який представляється журналістом. Йому інкримінують статтю 122 Кримінального кодексу “Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження”. У документі вказано, що 8 червня 2017 року біля Дніпровського військкомату Києва Шабунін завдав одного удару по обличчю Філімоненка, що “спричинило тривалий розлад здоров’я останнього у вигляді закритої травми обличчя”.

15 січня 2018 року слідчі перекваліфікували справу щодо голови громадської організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна. Тепер йому інкримінують частину 2 статті 345-1 Кримінального кодексу України “Погроза або насильство щодо журналіста”.

18 січня 2018 року громадські організації “Інститут масової інформації” та “Детектор медіа” заявили, що вважають безпідставною зміну статті Кримінального кодексу України у справі про сутичку Віталія Шабуніна зі Всеволодом Філімоненком, оскільки вона не пов’язана з журналістською діяльністю Філімоненка.

Ще Новини