ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд у Росії продовжив ще на три місяці арешт кримському журналісту Бекірову

25.08.2021, 10:06
Фото – Кримська солідарність
Фото – Кримська солідарність

Південний окружний військовий суд Росії продовжив на три місяці (до 16 грудня) запобіжний захід у вигляді тримання під вартою п'ятьом фігурантам справи другої сімферопольської групи “Хізб ут-Тахрір”, серед яких громадянський журналіст Ремзі Бекіров.

Про це повідомляється на сайті “Кримської солідарності”.

Правозахисник Різа Ізетов, активісти Раїм Айвазов, Шабан Умеров і Фарход Базаров залишаться в СІЗО до 16 грудня цього року.

Прокурор подав клопотання про продовження запобіжного заходу через “незниклі підстави”. Раніше він обґрунтовував запобіжний захід тяжкістю злочину і тим, що підсудні можуть втекти й вплинути на перебіг суду.

Сторона захисту спростувала його докази, мотивувавши це міцними соціальними зв'язками в підсудних у Криму та відсутністю можливості до втечі. Адвокати стверджували, що їхні підзахисні планують захищати себе в суді та доводити свою невинуватість.

Суд став на бік обвинувачення та продовжив запобіжний захід на три місяці.

Активістів заарештували в березні 2019 року. 25 кримськотатарських громадських активістів – Руслан Сулейманов, Алім Карімов, Рустем Шейхалієв, Меджіт Абдурахманов, Яшар Муєдінов, Білял Аділов, Джеміль Гафаров, Різа Ізетов, Иззет Абдуллаєв, Асан Яніков, Шабан Умеров, Меджит Абдурахманов, Тофік Абдулгазієв, Сейтвели Сейтабдієв, Рустем Сейтхалілов, Акім Бекіров, Фарход Базаров, Сервет Газієв, Сейран Муртаза, Ерфан Османов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Ескендер Сулейманов, Енвер Аметов, Владлен Абдулкадиров і Раїм Айвазов – обвинувачуються в причетності до ісламської політичної партії “Хізб ут-Тахрір”, визнаної в Росії терористичною, але такої, що діє без обмеження на рівні національних законодавств багатьох країн світу.

Більшість заарештованих – учасники правозахисного об'єднання “Кримська солідарність”. Умеров, Бекіров, Ізетов, Базаров і Айвазов обвинувачуються за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (“організація діяльності терористичної організації”, до довічного позбавлення волі). Решта – за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (“участь у діяльності терористичної організації”, до 20 років позбавлення волі). Всім фігурантам справи було також висунуто обвинувачення за ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (“приготування до насильницького захоплення влади”, до 10 років позбавлення волі).

Як повідомляв ІМІ, громадянського журналіста Ремзі Бекірова заарештували 28 березня 2019 року серед 25 кримськотатарських активістів. Він, так само як і інші, звинувачуються в причетності до ісламської політичної партії “Хізб ут-Тахрір”, яка визнана в Росії терористичною.

Liked the article?
Help us be even more cool!