ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд у Лондоні дозволив екстрадицію Ассанжа до США

20.04.2022, 15:06
Фото – Techly
Фото – Techly

Суд у Лондоні (Велика Британія) 20 квітня дозволив екстрадицію засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа до США, де йому загрожує тривале увʼязнення.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на AP.

Рішення про екстрадицію ухвалюватиме міністр внутрішніх справ Пріті Пател. Захист Ассанжа зможе надати аргументи проти видавання США, а в разі рішення про екстрадицію оскаржити його в суді.

Справа про екстрадицію Ассанжа була передана до Вестмінстерського магістратського суду після того, як Високий суд Лондона скасував попереднє рішення не видавати засновника Wikileaks американській владі.

Прокуратура США висунула Ассанжу 17 звинувачень у шпигунстві й одне звинувачення щодо публікації WikiLeaks тисяч військових і дипломатичних документів.

50-річний Ассанж зараз утримується в лондонській в’язниці суворого режиму Белмарш.

Як повідомляв ІМІ, 10 грудня 2021 року Високий суд Лондона скасував рішення нижчої інстанції та дозволив екстрадувати до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа.

Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж був заарештований 11 квітня 2019 року, після семи років, проведених у посольстві Еквадору в Лондоні. Зараз він перебуває в британській в'язниці за порушення умов звільнення під заставу.

У липні 2021 року суд Еквадору позбавив громадянства Джуліана Ассанжа.

24 лютого 2020 року Лондонський королівський суд Вулвіча розпочав слухання щодо екстрадиції  Джуліана Ассанжа до США, де йому загрожує до 175 років позбавлення волі. 

США домагаються екстрадиції Ассанжа за обвинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема імен засекречених джерел, а також у змові з ексаналітиком армії, колишнім рядовим Челсі Меннінг щодо доступу до секретної інформації.

Liked the article?
Help us be even more cool!