ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд розпочав розгляд справи щодо порушення процедури прослуховування телефону журналістки "Схем"

26.03.2019, 13:24
Фото - радіо Свобода

Окружний адміністративний суд Києва розпочав розгляд справи за позовом редактора і ведучої програми журналістських розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької до керівника апарату Печерського райсуду Києва щодо ненадання їй копії судового рішення про доступ до інформації з її телефону.

Про це повідомляється на сайті суду.

“Окружний адміністративний суд міста Києва розпочав розгляд справи за позовом Наталії Седлецької до керівника апарату Печерського районного суду міста Києва щодо ненадання їй копії судового рішення, а саме ухвали слідчого судді, якою задоволено клопотання та надано доступ до відомостей про вхідні та вихідні з’єднання абонентського номера, яким вона користується”, - йдеться у повідомленні.

У суді зазначили, що у своїх позовних вимогах позивачка просить суд визнати протиправною відмову керівника апарату Печерського районного суду міста Києва щодо надання цього рішення та видати їй відповідне рішення.

Окружний адмінсуд закінчив з’ясування обставин справи і оголосив перерву у судовому засіданні до 28 березня.

Як повідомляв ІМІ, 27 серпня 2018 року Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі доступ до дзвінків та смс-повідомлень журналістки та головного редактора програми розслідувань “Схеми” Наталії Седлецької у справі про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артемом Ситником.

У Генпрокуратурі зазначили, що дані з телефону необхідні слідству для розслідування “за фактами можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником відомостей, що становлять державну таємницю”.

10 вересня 2018 року захист Наталки Седлецької звернувся до ЄСПЛ з проханням застосувати правило 39 Регламенту, щоб убезпечити джерела антикорупційних розслідувань журналістки та очолюваної нею редакції програми “Схеми” від можливого розкриття.

18 вересня 2018 року Апеляційний суд Києва частково задовольнив скаргу журналістки Радіо Свобода Наталки Седлецької на ухвалу Печерського суду, згідно з якою Генпрокуратурі надано доступ до даних з телефону журналістки з липня 2016 року по листопад 2017 року.

18 вересня 2018 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення застосувати правило 39 свого Регламенту щодо справи журналістки “Радіо Свобода”, головного редактора програми “Схеми” Наталки Седлецької. Йдеться про невідкладні тимчасові забезпечувальні заходи, а саме “утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених в ухвалі слідчого судді Печерського суду від 27 серпня 2018 року”.

25 вересня у Генпрокуратурі повідомили, що на вимогу Європейського суду зупинили процедуру отримання інформації з мобільного Наталки Седлецької, але на запитання, чи оператор уже передав запитувані дані, відповіді не надали.

17 жовтня 2018 року Європейський суд з прав людини відповідно до “Правила 39” свого Регламенту продовжив дію невідкладних тимчасових забезпечувальних заходів у справі журналістки Наталки Седлецької. Також суд присудив уряду України “забезпечити утримання органів влади від доступу до будь-яких даних, наведених у рішенні Апеляційного суду Києва від 18 вересня 2018 року”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!