ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Суд переніс розгляд касації на вирок Пукачу на 5 грудня

07.11.2019, 16:30
Фото - 5 канал/Єва Ніколашвілі
Фото - 5 канал/Єва Ніколашвілі

Касаційний кримінальний суд переніс на 5 грудня судове засідання з розгляду касації щодо зміни вироку колишньому начальнику департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексію Пукачу, засудженому за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Таке рішення суд ухвалив 7 листопада, повідомляє 5 канал.

Відповідне рішення ухвалив суд через клопотання захисту. Один із адвокатів нещодавно приєднався до справи і він не може представляти Пукача в Касаційному кримінальному суді, поки не пройде апеляційний суд. Він відбудеться 26 листопада.

Як повідомляв ІМІ, 9 жовтня Верховний Суд переніс на 7 листопада розгляд касації щодо зміни вироку колишньому начальнику департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексію Пукачу, засудженому за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. 

У січні 2018 року стало відомо, що суд перерахував за “законом Савченко” строк вироку Олексія Пукача, зарахувавши шість із половиною років попереднього ув'язнення як 13 років основного покарання.

Адвокат Валентина Теличенко вважає, що перерахований судом термін відбутого ув’язнення Олексію Пукачу є законним, але Пукач повинен відбути довічне позбавлення волі.

Георгій Гонгадзе зник 16 вересня 2000 року, пізніше в лісі під Києвом знайшли його обезголовлений труп.

29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив Олексія Пукача до довічного тюремного ув’язнення за вбивство Гонгадзе. Водночас замовників цього вбивства досі не встановлено. Захист Пукача оскаржив рішення суду.

6 січня 2016 року Апеляційний суд Києва визнав законним вирок про довічне тюремне ув’язнення для колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

6 лютого 2016 року захист Олексія Пукача оскаржив у Вищому спеціалізованому суді з розгляду цивільних і кримінальних справ вирок своєму підзахисному до довічного тюремного ув’язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

22 березня 2016 року в Києві на Подолі поховали Георгія Гонгадзе. Могила розташована на території церкви Миколи Чудотворця Набережного. Усі 16 років тіло Георгія зберігалося в центральному морзі Києва.

16 червня 2016 року Олексій Пукача було етаповано для відбування покарання в Чортківську колонію в Тернопільській області №26, де він утримується в секторі максимального рівня безпеки для засуджених до довічного покарання.

12 жовтня 2016 року у Вищому спеціалізованому суді адвокати Олексія Пукача попросили замінити його довічний термін на 15 років в’язниці.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!