ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд на Закарпатті зобов'язав міськраду повторно розглянути запит журналістки

24.01.2022, 09:57
Фото – mi100.info
Фото – mi100.info

Закарпатський окружний адміністративний суд зобов'язав Виноградівську міську раду повторно розглянути запит на інформацію журналістки щодо надання їй копій документів угод про транскордонне співробітництво. 

Таке рішення суд ухвалив 11 січня, повідомила представнику ІМІ в області медійниця Олена Мудра.

Як розповіла Олена Мудра, у серпні минулого року вона надіслала на адресу місцевої ради запит, у якому просила надати копії додатків до угод щодо транскордонного співробітництва, які реалізовувала міська рада та її комунальне підприємство. Втім, у міськраді в наданні документів відмовили, мотивуючи, що там є конфіденційна інформація. Таку ж позицію представники міськради доводили й у суді. 

Суд дійшов висновку, що відмова до копій запитуваних документів є протиправною, оскільки відповідач – міська рада Виноградова – не надав мотивованої відмови про неможливість надання відповіді. “Враховуючи вказані обставини та докази в їх сукупності, суд вважає, що для належного захисту порушених прав позивача, достатньо буде зобов'язати Виноградівську міську раду Закарпатської області повторно розглянути запит ОСОБА_1 (журналістки Олени Мудри. – Ред.) про доступ до публічної інформації від 23 серпня 2021 року з урахуванням висновків суду”, – йдеться в рішенні суду.

“Я зверталася до Виноградівської міської ради декілька разів щодо запитуваної інформації як журналістка. Міська рада кілька разів відмовляла в її наданні, – розповіла про ситуацію Олена Мудра. – Після чергової відмови спільно з медіаюристами ухвалили рішення звернутися до суду. Чому не до поліції? Тому що на той момент у мене в поліції вже перебувала подібна справа щодо перешкоджання моїй професійній діяльності, яку розслідують уже понад рік. Цю справу поліція закривала і поновлювала за рішенням суду. Тому, на мою думку, дії місцевої поліції в такому разі малоефективні, зі свідомим затягуванням досудового розслідування. Звернення до суду щодо перешкоджання професійній діяльності дає сподівання на швидше вирішення ситуації, оскільки на подібні справи є конкретні терміни розгляду. І, як виявилося на практиці, розгляд цієї справи в суді дійсно виявився ефективнішим, ніж вона була б зараз на досудовому розслідуванні поліції”.

Станом на 24 січня журналістка не отримала нової відповіді на запит, втім наразі немає інформації й про подання апеляції на рішення суду першої інстанції. Виноградівська міська рада має на це термін у 30 днів із дня проголошення рішення Закарпатського окружного адміністративного суду, тобто до 11 лютого.

Liked the article?
Help us be even more cool!