ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд Лондона дозволив США розширити апеляцію на рішення не екстрадувати Ассанжа

13.08.2021, 14:27
Фото - coe.int
Фото - coe.int

Лондонський суд 11 серпня розширив сферу дії апеляції США на рішення не екстрадувати засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа з Великобританії та заслухає нові аргументи в кінці жовтня, повідомляє Голос Америки.

У січні суд постановив, що Ассанжа не слід екстрадувати до США, пославшись на ризик, що він може покінчити життя самогубством.

У США Ассанжу пред'явлено 18 кримінальних звинувачень, в тому числі в порушенні закону про шпигунство і змову з метою зламу урядових комп'ютерів.

Сполучені Штати вже отримали дозвіл оскаржити січневу постанову за трьома підставами, але представники США 11 серпня попросили суд розширити апеляцію, включивши в неї переоцінку експертних даних, використаних для оцінки ризику самогубства Ассанжа.

Суддя Тімоті Холройд сказав, що апеляційні суди зазвичай не переглядають свідчення експертних свідків, якщо вони були прийняті судом нижчої інстанції. Проте він допустив, що апеляційний суд міг би дати іншу оцінку, враховуючи, що ключовий експерт не розкрив того, що йому було відомо про відносини Ассанжа з його партнеркою Стелою Моріс.

Адвокати обох сторін погодилися, що слухання по повній апеляції має бути призначено на 27 і 28 жовтня.

Сам Ассанж був присутній на засіданні в режимі відеоконференції.

Як повідомляв ІМІ, у липні 2021 року суд Еквадору позбавив громадянства засновника порталу Wikileaks Джуліана Ассанжа, який зараз перебуває у в'язниці у Великобританії. 

6 січня Магістратський суд лондонського району Вестмінстер відмовився відпустити засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа під заставу. Ассанж залишиться у в'язниці до розгляду апеляції США в справі про екстрадицію.

4 січня суд у Лондоні відмовив в екстрадиції до США засновника WikiLeaks Ассанжа.

У червні 2020 року Міністерство юстиції США висунуло ще одне звинувачення засновникові платформи WikiLeaks Джуліану Ассанжу: йдеться про змову з хакерами з угруповань штибу Anonymous, внаслідок чого вони отримали доступ до секретних відомостей уряду США.

У березні 2020 року суд Лондона відмовився відпустити під заставу з в'язниці Белмарш засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, незважаючи на заяви адвокатів про загрозу зараження коронавірусом у в’язниці. 

24 лютого 2020 року Лондонський королівський суд Вулвіча розпочав слухання щодо екстрадиції засновника порталу Wikileaks Джуліана Ассанжа до США, де йому загрожує до 175 років позбавлення волі. 

Засновник Wikileaks Джуліан Ассанж був заарештований 11 квітня 2019 року, після семи років, проведених у посольстві Еквадору в Лондоні. Зараз він відбуває термін у 50 тижнів у британській в'язниці за порушення умов звільнення під заставу.

США домагаються екстрадиції Ассанжа за обвинуваченням у незаконній публікації секретних матеріалів, зокрема імен засекречених джерел, а також у змові з ексаналітиком армії, колишнім рядовим Челсі Меннінг щодо доступу до секретної інформації.

У Швеції 2010 року Ассанжа також звинуватили в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні. Однак пізніше прокуратура країни вирішила закрити справу про зґвалтування.

Liked the article?
Help us be even more cool!