ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Суд Філіппін виправдав нобелівську лауреатку та журналістку в несплаті податків

Фото – ijnet.org
Фото – ijnet.org

Філіппінський суд виправдав лауреатку Нобелівської премії миру та журналістку Марію Рессу в справі щодо ухилення від сплати податків. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на CNN.

“Це справді перемога не лише для Марії, але й перемога для Філіппін. Цей виправдувальний вирок разом з попереднім виправдувальним вироком стане сильним сигналом для міжнародної бізнес-спільноти”, – сказав її адвокат Френсіс Лім.

З Марії Ресси та її сайту новин Rappler знято всі п'ять “податкових звинувачень”, висунутих за часів правління колишнього президента Філіппін Родріго Дутерте.

“Це перемога не лише для Rappler, але й для всіх, хто зберіг віру в те, що вільна і відповідальна преса розширює можливості громад і зміцнює демократію. Ми поділяємо цю перемогу з нашими колегами в галузі, які були обложені безперервними онлайн-атаками, несправедливими арештами й затриманнями, а також ярликами, що призвели до фізичної шкоди”, – заявило онлайн-видання Rappler, співзасновницею та виконавчою директоркою якого є Ресси.

Рішення ухвалили через вісім місяців після того, як з Ресси було знято чотири звинувачення в податкових порушеннях, висунутих у 2018 році урядом Дутерте.

Наразі Ресса перебуває під заставою, оскільки оскаржує шестирічний тюремний вирок, ухвалений 2020 року за іншим звинуваченням у “кібернаклепі”.

Як повідомляв ІМІ, Марія Анґеліта Ресса – філіппіно-американська журналістка, лауреатка Нобелівської премії миру за 2021 рік. Відома як співзасновниця та виконавча директорка онлайн-видання Rappler. До того майже два десятиліття працювала провідною журналісткою-розслідувачкою каналу CNN у Південно-Східній Азії.

У 2020 році Марію Рессу засудили до шести років в’язниці через звинувачення в кібернаклепі щодо філіппінського бізнесмена Вілфредо Кенге, але відпустили під заставу. Оскільки вона відверто критикує президента Філіппін Родріго Дутерте, її переслідування міжнародна журналістська спільнота розглядає як політично вмотивоване. 

У грудні 2021 року суд дозволив їй особисто поїхати в Осло на церемонію вручення Нобелівської премії.

У 2018 році філіппінська Комісія з цінних паперів і бірж анулювала реєстрацію інформаційного онлайн-видання Rappler через інвестиції, отримані 2015 року від компанії американського підприємця, засновника eBay П’єра Омідьяра – Omidyar Network. Згідно з філіппінськими законами, іноземці не можуть володіти місцевими медіа. Rappler намагалося довести в судах, що інвестиції не надали іноземній компанії контроль над виданням. Крім того, коли 2018 року до угоди виникли питання, Омідьяр передав куплені цінні папери Rappler команді видання. У 2022 році комісія залишила чинним своє попереднє рішення про закриття Rappler. 

Видання Rappler відоме критикою філіппінської влади.

Liked the article?
Help us be even more cool!