“Стоп цензурі!” закликає Раду обрати членом Нацради голову Інституту Медіа Права Тараса Шевченка
Журналістський рух “Стоп цензурі!” закликає Верховну Раду обрати членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення директора громадської організації «Інститут Медіа Права» Тараса Шевченка. Про це йдеться у заяві руху, яка є у розпорядженні ІМІ.
“Медійна спільнота вважає, що Нацрада як єдиний регулятор у сфері телерадіомовлення має бути представлена кваліфікованими і досвідченими кадрами - спеціалістами у галузі телекомунікацій, телебачення, медіа-юристами, та представниками профільних громадських організацій.
Майбутні члени Нацради мають ухвалювати виважені і обґрунтовані рішення, базуючись і виходячи з міжнародних стандартів, а також з інтересів усіх зацікавлених сторін - держави, галузі і громадян України, а не лише окремих власників чи фінансово-промислових груп”, - йдеться у заяві.
Тарас Шевченко, вважають учасники руху, як досвідчений медіа-юрист і фахівець у сфері свободи слова та інформації має всі необхідні якості для підвищення авторитету і ролі регулятора. Так, зазначають автори заяви, Шевченко є співавтором багатьох медійних законів, зокрема, Закону України «Про Національну раду з питань телебачення і радіомовлення», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про суспільне телебачення і радіомовлення».
“Як представник громадянського суспільства Тарас Шевченко здатен враховувати не лише інтереси держави і ринку, але і громадян, як повноцінного кола суб’єктів, чиїми правами досить часто нехтували при ухваленні важливих рішень”, - йдеться у заяві.
Нацрада, зазначають учасники руху, протягом останніх 10 років фактично не займалась розвитком інформаційного простору, а лише допомагала олігархам створювати медіа-холдинги. Також “Стоп цензурі!” нагадав, що Нацрада боролася з незалежними медіа, зокрема, через ненадання ліцензій на цифрове мовлення, фактично провалила перехід на ефірне цифрове мовлення і сприяла виникненню монополіста, діяльність якого викликає масу питань у представників медійної галузі. За рік до відключення аналогового мовлення відповідно до міжнародної угоди «Женева-2006» Україна не має інформації про фактичне покриття цифровим сигналом території України, а відтак створена реальна загроза інформаційним правам громадян.
“Непрозорі конкурси, відсутність мотивації в рішеннях, відсутність реакції на порушення телеканалами стандартів журналістики під час подій Євромайдану - це лише частина «здобутків» регулятора за останні роки”, - заявили у русі.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала закон щодо дострокового припинення повноважень членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Також Рада надала собі право відправляти своїх членів Нацради у відставку.
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації у зв'язку з достроковим припиненням повноважень членів Нацради, призначених за квотою ВР, оголосив відбір кандидатур на заміщення чотирьох вакантних посад членів Нацради.
Help us be even more cool!