ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

США засудили вбивство журналіста Time Брента Рено

15.03.2022, 13:13

США обурені вбивством російськими військовими в Ірпені журналіста видання Time Брента Рено та закликали росію негайно припинити агресію й вивести своїх військових з України.

З такою заявою виступила 14 березня під час засідання Ради Безпеки ООН постійна представниця США при Організації посол Лінда Томас Грінфілд, повідомляє Укрінформ.

“Передусім я б хотіла висловити наше обурення у зв’язку зі смертю журналіста Брента Рено, який був убитий вчора російськими військами під час роботи над висвітленням того, як біженці залишали блокпост в Ірпені”, – заявила дипломатка.

Вона підкреслила, що Брент Рено працював там, оскільки усвідомлював важливу роль, яку відіграють незалежні ЗМІ в об’єктивному висвітленні розв’язаної путіним війни проти України.

“Його смерть свідчить про те, що росія піде на все, щоб заглушити всі висловлювання, які кидають виклик її пропаганді”, – зауважила американська представниця.

Вона нагадала членам Радбезу ООН, що росія продовжує поширювати дезінформацію, щоб відвернути увагу міжнародної спільноти.

“Але жодна російська дезінформація не може відвернути увагу від цього факту: Кремль веде жорстоку, неспровоковану війну за власним вибором проти України. Це війна, яка ведеться за підтримки та сприяння режиму Лукашенка. Росія не хоче, щоб її народ дізнався жахливу правду про безглузду смерть і руйнування, які вона несе Україні”, – наголосила постпред США при ООН.

За її словами, від початку вторгнення рф завдала жахливих руйнувань Україні, яка є також членом ООН, що призвело до загибелі тисяч і переміщення понад 2,5 мільйонів людей.

“Росія повинна негайно припинити всі військові дії, вивести свої сили з України й стати на шлях дипломатії, дотримуючись принципів Статуту ООН і Гельсінського Заключного акта”, – заявила американська дипломатка.

Вона підкреслила, що продовження російської агресії в Україні є безпрецедентним викликом європейському порядку безпеки після Другої світової війни. “Росія за підтримки Білорусі продемонструвала повну зневагу до суверенітету й територіальної цілісності інших держав, а також до прав людини і основних свобод свого народу”, – наголосила Лінда Томас Грінфілд.

Як повідомляв ІМІ, 13 березня в Ірпені Київської області російські військові вбили колишнього журналіста американського видання The New York Times Брента Рено. Його колега фотокореспондент Хуан Арредондо поранений та перебуває в Київі в лікарні “Охматдит”. 

За фактом убивства в Ірпені російськими окупантами американського журналіста Брента Рено розпочато розслідування.

Liked the article?
Help us be even more cool!