ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Справа Ірини Данилович": окупанти не пустили на судове засідання ні медіа, ні батька

03.05.2023, 11:02
Фото – crimean-process.org
Фото – crimean-process.org

Окупаційний Верховний суд Криму не пустив на засідання в справі громадянської журналістки, активістки Ірини Данилович ні журналістів, ні її батька, попри те що судове засідання було відкритим.

Про це батько журналістки Бронислав Данилович розповів у коментарі проєкту Радіо Свобода "Крим.Реалії".

Саму ж Ірину окупанти привезли до зали суду, незважаючи на її стан здоров'я.

"Судового засідання не було. Впритул його не бачив. Ми приїхали для того, чесно скажу, щоб я сходив у Верховному суді до туалету, посидів біля зали №6 судових засідань і вийшов надвір. Жодного розгляду не було. Справу відправлено до суду Феодосії у зв'язку з тим, що Ірина з вини судді Кулінської не повною мірою ознайомилася з матеріалами справи", – розповів у коментарі журналістам Броніслав Данилович.

"Суд звернув увагу лише на той факт, що за станом здоров'я вона не мала можливості ознайомитися до кінця з протоколами судових засідань. У цьому зв'язку колегія ухвалила повернути справу до суду першої інстанції для завершення процесу ознайомлення засудженої з матеріалами справи", – йдеться в повідомленні сайту "Кримський процес".

Як повідомляв ІМІ, Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Наприкінці липня 2022 року Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.

28 грудня 2022 року підконтрольний Росії Феодосійський міський суд ("суддя" Наталія Кулінська) засудив Ірину Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

21 березня Данилович оголосила сухе голодування до "початку лікування чи біологічної смерті", про що повідомила листом. У листі вона повідомила про погіршення стану її здоров’я: порушення слуху та можливий перенесений мікроінсульт.

22 березня 2023 року низка правозахисних організацій закликала негайно забезпечити госпіталізацію Ірини Данилович.

Данилович після припинення голодування довго не вивозили на медичне обстеження з вини "судді" Наталії Кулінської, яка оформила дату ознайомлення із судовими матеріалами справи на той день, коли адміністрація СІЗО запланувала вивезти журналістку до лікарні.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні.

Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович.

27 квітня 2023 року батько Ірини Данилович Бронислав заявив, що його доньці не надають обіцяного лікування.

2 травня 2023 року окупаційний Верховний суд окупованого Криму повернув справу щодо громадянської журналістки Ірини Данилович до окупаційного Феодосійського міського суду через те, що підсудна не завершила ознайомлення з матеріалами справи.

Liked the article?
Help us be even more cool!