Слідство у справі побиття журналіста Громадського Дмитра Реплянчука спецпризначенцями поліції проводиться поверхнево, необ’єктивно та без мети встановлення винних. Про це повідомляє Громадське з посиланням на адвокатку журналіста у справі Людмилу Лебідь.
За словами Лебідь, слідчий київської прокуратури, яка веде справу, досі не забрав результати судово-медичної експертизи. А у клопотанні адвокатки щодо одночасного допиту свідка відмовив.
“Розслідування проводиться формально та з ознаками заангажованості. Слідчий прокуратури не бажає проводити дії, спрямовані на встановлення істини у справі, – доводиться усього добиватися через клопотання”, – заявила Лебідь.
“Фактично він дублює аналогічну позицію керівництва поліції, які також проводили перевірку, але за результатами службового розслідування не встановлено винних осіб”, – додала вона.
Службова перевірка МВС не встановила жодного винного у нападі на журналіста, підкреслює Лебідь. А один із ключових свідків у справі, поліцейський, який допомагав Реплянчуку безпосередньо під час нападу, засвідчив, що не бачив, як журналіста били.
“Обурює, що інцидент, за який керівництво МВС вибачалося і публічно обіцяло встановити винних, насправді просто намагаються “зам’яти”, – заявила шеф-редакторка Громадського Ангеліна Карякіна.
“Методи старої міліцейської корпоративності не змінюються – “нових” поліцейських, які дозволяють собі бити журналістів ногами, продовжують покривати усім відомством. Очевидно, збереження таких працівників для МВС куди цінніше, ніж закон та професійна честь”, – наголосила вона.
“Очільник Нацполіції Князєв персонально обіцяв, що справу розкриють. Ми бачимо, чого варта така обіцянка. Але ми зробимо все можливе і не можливе для розслідування цієї справи – адже скільки можна терпіти ставлення до журналістів як до боксерської груші”, – підкреслила виконавча директорка Громадського Катерина Горчинська.
Як повідомляв ІМІ, 24 жовтня представники поліції особливого призначення побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука у Святошинському суді Києва і розтрощили йому камеру. Також затримані були кореспондент УНІАН Сергій Лефтер, якого вдарили кілька разів та журналіст видання “Страна.ua” Кирило Малишев.
Сутички в суді сталися через намір обрати запобіжний захід для лідера “Добровольчого руху ОУН” Миколи Коханівського, що був затриманий через інцидент із його стріляниною з незареєстрованої травматичної зброї під час сутички з іншою особою 21 жовтня в Києві. Його прихильники протистояли поліцейським, заблокувавшись у залі суду.
Поліція вибачилась перед журналістами, що постраждали 24 жовтня від дій спецпризначенців під Святошинським райсудом Києва.
За фактом побиття спецпризначенцями журналіста Громадського Дмитра Реплянчука відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 (“Перешкоджання професійній діяльності журналістів”) КК України.
Громадська організація “Інститут масової інформації” вимагала від правоохоронних органів негайно провести розслідування нападів і затримання журналістів українських засобів масової інформації, що відбулося 24 жовтня у Святошинському районному суді Києва.
Поліція передала до прокуратури Києва результати службового розслідування щодо бійців полку поліції особливого призначення, які 24 жовтня побили журналіста Громадського Дмитра Реплянчука.