ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ: звільнення з-під варти митрополита Павла не означає його звільнення від кримінальної відповідальності

Фото - Лілія Гончарук / Суспільне
Фото - Лілія Гончарук / Суспільне

Служба безпеки України заявляє, що звільнення з-під варти колишнього намісника Києво-Печерської лаври митрополита УПЦ (МП) Павла (Лебідя) через внесення застави не означає його звільнення від кримінальної відповідальності. 

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Спецслужба зазначила, що внесення застави за митрополита було передбачено попереднім рішенням Солом’янського районного суду м. Києва. І такий вид запобіжного заходу “жодним чином не вплине на справедливий розгляд справи” митрополита у суді.

“Наголошуємо, що звільнення з-під варти колишнього намісника Києво-Печерської лаври через внесення відповідної застави не означає його звільнення від кримінальної відповідальності. Мова йде винятково про вид запобіжного заходу, оскільки інкриміновані митрополиту Павлу статті ККУ не передбачають безальтернативного тримання під вартою”, - зазначає СБУ.

Спецслужба нагадує, що суд наклав на митрополита низку обов’язків: носити електронний засіб контролю та не залишати село Вороньків Київської області без повідомлення про це слідчого (за винятком невідкладних випадків, пов’язаних із небезпекою для життя та здоров'я). Крім того, він має за першою вимогою прибувати до слідчого, прокурора, слідчого судді в даному кримінальному провадженні, а також утримуватися від спілкування з потерпілими та свідками.

СБУ зазначає, що на даний час розслідування у кримінальному провадженні стосовно Павла (Лебідя) завершено, а його адвокати ознайомлюються з матеріалами справи. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду.

Як повідомляв ІМІ, 7 серпня настоятеля Києво-Печерської лаври Павла звільнено з-під варти під заставу у розмірі 33 мільйони 300 тисяч гривень.

13 липня СБУ повідомила про нову підозру настоятелю Києво-Печерської лаври Павлу (Петро Лебідь) за двома статтями Кримінального кодексу України: ч.2 ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно) та ч.3 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України за вчинене службовою особою повторно).

1 квітня 2023 року СБУ вручила підозру наміснику лаври та митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) за двома статтями кримінального кодексу: розпалювання міжрелігійної ворожнечі (ст.161 ККУ) та поширення матеріалів, які виправдовують російську агресію (ст. 436-2 ККУ).

Тоді ж Шевченківський суд Києва обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Під час засідання 29 травня він заперечував зв’язки з Московським патріархатом, а також висловлював обурення через прізвисько Паша Мерседес, яке закріпилося за ним через використання дорогих автівок.

Liked the article?
Help us be even more cool!