СБУ викрила на Херсонщині жінку, що поширювала фейки про коронавірус
Служба безпеки України викрила мешканку Берислава (Херсонська область), яка у соцмережах поширювала фейки про COVID-19, сприяла дестабілізації суспільної обстановки в регіоні та нагнітанню паніки серед населення.
Про це повідомляється на сайті СБУ.
За даними слідства, жінка адмініструвала кілька спільнот із загальною чисельністю майже 100 тисяч підписників в одній із заборонених соцмереж.
“Попередньо встановлено, що жінка підтримує контакти із бойовиками “Л/ДНР” та координує свою діяльність з адміністраторами інших сепаратистських груп. У спільнотах вона періодично розміщувала заклики до повалення конституційного ладу, пропагувала ідею створення так званої Новоросії. Після запровадження урядом обмежувальних заходів через епідеміологічну ситуацію в країні пропагандистка пристала на новий “тренд” та почала поширювати в мережі фейки про коронавірус”, - йдеться у повідомленні.
У межах раніше відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України правоохоронці проведи обшуки за місцем її проживання.
Під час обшуку у жінки виявили комп’ютерну та мобільну техніку із матеріалами, “що доводять протиправну діяльність”. Наразі вирішується питання щодо повідомлення пропагандистці про підозру. Триває досудове слідство.
Як повідомляв ІМІ. 22 березня СБУ повідомила про поширення у соцмережах фейкового відео, пов’язаного з коронавірусом - відео про те, що в міському транспорті (спочатку йшла мова про Вінницю, а потім про Львів) сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу. Кіберфахівці встановили, що даний конфлікт насправді був зафіксований значно раніше і жодним чином не пов’язаний із коронавірусом. Першоджерелами розміщення цього відео стали “боти”, зокрема, й проросійського спрямування.
Згодом СБУ затримала у Дніпрі інтернет-агітатора, який за завданням російської сторони публікував у соцмережах неправдиву інформацію про поширення COVID-19 в Україні.
24 березня Кіберполіція повідомила про виявлення під час моніторингу Інтернету близько 170 фактів щодо розміщення на інформаційних ресурсах неправдивої чи провокаційної інформації щодо пандемії коронавірусу. За результатами профбесід видалено майже 80 неправдивих повідомлень.
Help us be even more cool!