Рух "Жовта стрічка" запустив чат-бот для розпізнавання колаборантів
Рух "Жовта стрічка" запустив чат-бот "Бачимо АІ" для розпізнавання колаборантів та організаторів виборів, йдеться в телеграм-каналі руху.
"Анонімно та безпечно надсилай фото / відео із зображенням організаторів фейкових виборів, які ходять по домівках чи на виборчих дільницях. Надсилай відео, де організатори примушують до голосування, стукають у двері чи підроблюють підписи в бюлетені", – йдеться в повідомленні.
У русі пояснили, що чат-бот “Бачимо АІ” за основу використовує штучний інтелект для розпізнавання облич. Також "Жовта стрічка" опублікувала коротку інструкцію для користувачів:
- Оціни ситуацію та зроби фото- чи відеофіксацію організаторів. Переконайся в безпеці.
- Натисни /start у чат-боті @bachymo_bot.
- Надсилай фото та відео. Бот анонімний та безпечний.
- Видали ці фото та відео з галереї та пам‘яті телефона @bachymo_bot @bachymo_bot @bachymo_bot.
У червні 2023 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав жителів Запорізької області повідомляти Сили оборони про техніку та живу силу росіян через чат-бот "єВорог". У Мінцифри також детально розповіли, про яку ворожу техніку важливо повідомляти в чат-бот. Станом на початок червня 2023 року понад 504 тисячі українців скористалися чат-ботом "єВорог".
Начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов наголошує, що інформація від громадян про проліт ракети чи дрона допомагає збивати ворожі цілі. Поліція Київщини під час кожного повітряного удару росіян отримує від 60 до 100 таких дзвінків. Також міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав кримчан повідомляти про техніку окупантів у чат-боті "єВорог" (@evorog_bot).
Help us be even more cool!