ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Російські хакери намагалися проникнути в комп’ютерні мережі багатоквартирних будинків – СБУ

27.01.2023, 15:19

Кіберфахівці СБУ нейтралізували російську хакерську атаку на електронні системи житлової інфраструктури в одному з прикордонних регіонів України, повідомила пресслужба відомства.

Через Wi-Fi-мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно під'єднатися до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів, прилеглими автомобільними дорогами тощо. У такий спосіб вони планували мати прихований канал для збору інформації про ситуацію в місті.

"Також агресора цікавили відомості щодо адрес проживання українських правоохоронців та можливого переміщення військової техніки.

Однак співробітники СБУ спрацювали на випередження і своєчасно викрили спробу окупантів проводити розвідувально-підривну діяльність у прикордонному регіоні", – зазначили в СБУ.

За оперативними даними, до кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам РФ хакерське угруповання з Росії, яке спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об’єктів.

На підставі зібраних фактів щодо цього випадку в прикордонному регіоні розв'язується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).

Як повідомляв ІМІ, з початку року СБУ нейтралізувала понад 4,5 тисячі кібератак на Україну.

Liked the article?
Help us be even more cool!