ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Російська влада відмовилася розкрити дані про здоров'я журналістки Ірини Данилович

11.05.2023, 11:38
Фото – Facebook-сторінка Ірини Данилович
Фото – Facebook-сторінка Ірини Данилович

Федеральна служба виконання покарань Росії відмовилася розкрити інформацію про стан здоров'я засудженої громадянської журналістки з Криму Ірини Данилович, повідомляє проєкт Радіо Свобода "Крим.Реалії" з посиланням на громадську ініціативу "Кримська солідарність".

Відомство відповіло на запит лікаря та громадської активістки Ольги Мазурової, яка багато років виступає на захист політичних в'язнів Криму. Згідно з відповіддю, Данилович отримує лікування в медчастині №3 медсанчастини-91 ФСВП. Також її лікування нібито відбувається відповідно до порядку, затвердженого мін'юстом Росії.

Водночас відомство відмовилося розкрити дані про стан здоров'я Данилович, пославшись на те, що журналістка не давала згоди на розголошення таких даних Мазуровій.

Як повідомляв ІМІ, Ірину Данилович російські силовики заарештували 29 квітня 2022 року в окупованому Криму. Її затримали, коли вона їхала з роботи дорогою з Коктебеля до Феодосії. У її будинку в селі Владиславівка провели обшук, вилучили телефон і ноутбук. 

Наприкінці липня 2022 року Данилович заявила про те, що співробітники ФСБ РФ побили її та продовжують тиск на неї.

28 грудня 2022 року підконтрольний Росії Феодосійський міський суд ("суддя" Наталія Кулінська) засудив Ірину Данилович до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

21 березня Данилович оголосила сухе голодування до "початку лікування чи біологічної смерті", про що повідомила листом. У листі вона повідомила про погіршення стану її здоров’я: порушення слуху та можливий перенесений мікроінсульт.

22 березня 2023 року низка правозахисних організацій закликала негайно забезпечити госпіталізацію Ірини Данилович.

Данилович після припинення голодування довго не вивозили на медичне обстеження з вини "судді" Наталії Кулінської, яка оформила дату ознайомлення із судовими матеріалами справи на той день, коли адміністрація СІЗО запланувала вивезти журналістку до лікарні.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була також громадянською журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні.

Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович.

27 квітня 2023 року батько Ірини Данилович Бронислав заявив, що його доньці не надають обіцяного лікування.

2 травня 2023 року окупаційний Верховний суд окупованого Криму повернув справу щодо громадянської журналістки Ірини Данилович до окупаційного Феодосійського міського суду через те, що підсудна не завершила ознайомлення з матеріалами справи.

Liked the article?
Help us be even more cool!