ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

РНБО не знайшла підстав вводити санкції проти "112 Україна" та NewsOne

24.09.2019, 10:00
Фото – ukrinform.ua
Фото – ukrinform.ua

Рада національної безпеки і оборони не виявила підстав для введення санкцій проти телеканалів NewsOne і “112 Україна”. Про це йдеться у відповіді РНБО на запит Українських Новин.

Наголошується, що постанову Верховної Ради від 4 жовтня 2018 року з ініціативою запровадити санкції проти телеканалів було розглянуто на РНБО 19 березня поточного року.

У зв'язку з тим, що українське законодавство дозволяє вводити санкції проти юросіб-резидентів виключно в разі їх причетності до терористичної діяльності, то РНБО доручила Службі безпеки України провести відповідну перевірку зазначених у постанові компаній (ТОВ “Новини 24 години”, ТОВ “Партнер ТВ”, ТОВ “Лідер ТВ”, ТОВ “Телерадіокомпанія “112-ТВ”, ТОВ “ТВ Вибір”, ТОВ “Новий формат ТВ” та ТОВ “Аріадна ТВ”).

“Службою безпеки України фактів, що підтверджують участь зазначених юридичних осіб  у терористичній діяльності, не надано”, – сказано у відповіді РНБО.

Фото – Українські Новини

Як повідомляв ІМІ, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила постанову №9157, в якій запропонувала Раді національної безпеки та оборони ввести санкції щодо компаній, які входять до структури власності телеканалів “112 Україна” і NewsOne.

Група народних депутатів зареєструвала цю постанову щодо двох телеканалів у відповідь на петицію щодо “припинення антиукраїнської діяльності телеканалів “112 Україна” та NewsOne.

19 березня 2019 року Рада національної безпеки та оборони доручила Службі безпеки України завершити перевірку причетності до терористичної діяльності телеканалів “112 Україна” та NewsOne. 

8 липня 2019 року СБУ ініціювала невідкладне скликання позачергового засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО), на якому пропонувалося відповідно до постанови ВР від 4 жовтня 2018 року ухвалити рішення про застосування персональних санкцій до юридичних осіб, які здійснюють мовлення під логотипами “112 Україна” і NewsOne, та ввести їх у дію відповідним указом Президента України.

9 липня 2019 року тодішній генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти бенефіціарних власників телеканалу NewsOne за підозрою у фінансуванні тероризму.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!