ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рівненські журналісти просять Європейський суд допомогти отримати інформацію про доходи нардепів

10.11.2014, 10:13

6 жовтня 2014 року Європейський суд з прав людини зареєстрував заяву головного редактора рівненського інтернет-видання “Четверта влада” Володимира Торбіча, в якій журналіст просить суд допомогти оприлюдненню копій декларацій про доходи за 2012 рік волинських та рівненських нардепів. Про це повідомляється на сайті видання.

Видання нагадує, що ще у червні 2013 року Торбіч звернувся до голови Верховної Ради України із запитами щодо доступу до публічної інформації, в яких просив надіслати копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік нардепів від Рівненщини та Волині.

Проте у відповідь виданню надіслали лише частину декларацій, пославшись на відсутність згоди від інших народних депутатів на оприлюднення цієї інформації. А згода, на думку чиновників з Апарату Верховної Ради, необхідна через те, що декларації містять персональні дані членів сім’ї декларантів та інші відомості, які віднесені до інформації з обмеженим доступом (конфіденційної інформації).

Копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік народних депутатів України Савчука Юрія Петровича, Смітюха Григорія Євдокимовича, Мартинюка Адама Івановича, Ващук Катерини Тимофіївни, Вітіва Анатолія Миколайовича, Палиці Ігоря Петровича, Мартиняка Сергія Васильовича, Івахіва Степана Петровича, Єремеєва Ігоря Мироновича, Федорчука Ярослава Петровича, Сороки Миколи Петровича, Вознюка Юрія Володимировича, Абдулліна Олександра Рафкатовича, Луценко Ірини Степанівни надано не було.

Адвокат, юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко вважає, що така відповідь параменту є протиправною. “Законодавець чітко визначив, до якої саме інформації, відображеної у Деклараціях, може бути обмежено доступ. Цей перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає. Як видно із наведеної правової норми, вона не передбачає можливості обмеження доступу до відомостей, викладених у Деклараціях, через відсутність згоди членів сім’ї декларантів. Більше того, частина 6 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та частина 2 статті 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», які є спеціальними правовими нормами по відношенню до статті 32 Конституції України та норм Закону України «Про захист персональних даних», чітко визначають, що відомості, зазначені у Деклараціях, є відкритимиі підлягають оприлюдненню (окрім відомостей про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта громадянина України, реєстрація місця проживання, дата народження декларанта, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в Декларації)”, - пояснила юрист.

Окружний адмінсуд м.Києва 19 лютого відмовився стати на бік журналістів. 1 квітня Апеляційний адмінсуд Києва апеляційну скаргу журналіста залишив без задоволення, а рішення першої інстанції суду – без змін. Ця ухвала є остаточним рішенням суду і в українських судах не може бути оскаржена. Тому журналісти звернулися до Європейського суду.

Liked the article?
Help us be even more cool!