ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рівненська прокуратура приховала від журналістів інформацію про корупціонерів

09.12.2014, 14:35

Прокуратура Рівненської області відмовила інтернет-виданню “Четверта влада” в наданні інформації про імена та прізвища рівненських корупціонерів. Відмову в наданні запитуваної інформації редакція вимагатиме через Генпрокуратуру та, в разі потреби, в суді, повідомляється на сайті видання.

Раніше журналісти видання надсилали запити до Міністерства юстиції, де отримали відмову в наданні інформації про імена та прізвища рівненських корупціонерів. Цього ж разу із подібним запитом звернулись до обласної прокуратури.

Старший прокурор Ліна Корнелюк відповіла, що запит розглянуто, проте розпорядником цієї інформації, на її думку, є лише Міністерство юстиції. Тому у відповіді на запит відмовили.

Видання зауважує, що таким чином прокуратура порушила закон про доступ до публічної інформації. Зокрема, частину 3 статті 22, у якій зазначено, “розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов`язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача”.

Медіа-юрист «Інституту розвитку регіональної преси» Олександр Бурмагін переконаний, що інформація стосовно осіб, які вчинили корупційні правопорушення, не може бути обмеженою в доступі. Адже про це прямо зазначено в ч.4 ст.21 Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції».

Також юрист упевнений, що прокуратура все ж таки є розпорядником цієї інформації: “Проблема Мінюсту та рівненських прокурорів в тому, що вони дуже вузько трактують запити журналістів. А саме – тільки через призму роботи створеного і запущеного в цьому році в дію реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Хоча, насправді, питання зовсім в іншому. Чи володіє орган, до якого звернулись такою інформацією і чи відноситься вона до інформації з обмеженим доступом? Бо якщо володіє і вона не є конфіденційною, таємною або службовою, то запит має бути задоволено і інформацію надано. І це не моя особиста думка. Так говорить законодавство”.

Liked the article?
Help us be even more cool!