ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Репортери без кордонів" та ІМІ відкрили в Києві Центр свободи преси

23.05.2022, 15:00
Фото – ІМІ
Фото – ІМІ

“Репортери без кордонів” та Інститут масової інформації відкрили в Києві 18 травня Центр свободи преси. Про це повідомляється на сайті “Репортерів без кордонів”.

Центр розташований в офісі ІМІ, на вулиці Пушкінській, 39, у центрі Києва. У ньому журналісти зможуть отримати захисне спорядження, як-от бронежилети й шоломи, а також пройти тренінги з безпеки (зокрема, цифрової) та отримати психологічну підтримку.

“Відкриття нового центру надасть “Репортерам” змогу бути на передовій у справі захисту українських та іноземних журналістів. У нашої місії із захисту й оборони свободи преси в Україні розпочинається новий розділ”, – зазначив координатор центру Олександр Квірі.

Окрім 440 бронежилетів, “Репортери” також організували постачання до України 199 шоломів, 630 аптечок для першої допомоги в разі травм і 250 сонячних батарей. Це захисне спорядження надходить переважно українським журналістам (вони становлять близько 70% отримувачів) від Центру свободи преси та від ІМІ та НСЖУ. Центр свободи преси забезпечив спорядженням понад 180 журналістів та інших інформаційників, з яких 40% є українцями, тоді як 210 бронежилетів і 125 шоломів були передані місцевим партнерам “Репортерів”.

Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк наголосила на важливості партнерства з “Репортерами”. 

“У часи, коли займатися журналістикою в Україні стало надзвичайно небезпечно через повномасштабне вторгнення росії, підтримка від “Репортерів без кордонів” стала для нас дуже важливою. Ми вважаємо, що наше партнерство з “Репортерами” допоможе врятувати життя журналістам, посилити їхню безпеку та захистити свободу слова в Україні”, – сказала вона.

Спорядження в Києві та Львові може орендувати будь-який журналіст, що акредитований Збройними Силами України та подорожує до зони високого ризику. 

Для цього потрібно звернутися на адресу [email protected], показати своє посвідчення, акредитацію й підписати свідоцтво про оренду.

Нагадаємо, 12 березня у Львові “Репортери без кордонів” та ІМІ відкрили Центр свободи преси. Центр розташований за адресою вул. Руська, 20, у приміщенні Львівського міжнародного медіацентру. Центр є однією з точок, де журналісти зможуть отримати захисне спорядження, там також буде кілька робочих місць з під'єднанням до інтернету та укриття на випадок російського нападу.

Liked the article?
Help us be even more cool!