ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Репортери без кордонів" разом з ІМІ відкривають у Львові Центр свободи преси

05.03.2022, 19:21
Фото – novynarnia.com
Фото – novynarnia.com

Міжнародна організація “Репортери без кордонів” (RSF) відкриває з українською партнерською організацією – Інститутом масової інформації – Львівський центр свободи преси та подає скаргу на можливі військові злочини Росії. 

Про це йдеться на сайті організації, повідомляє Укрінформ.

“Вторгнення Росії в Україну супроводжується інформаційною війною. “Репортери без кордонів” незабаром відкриють центр свободи преси для журналістів із групи ризику разом з українською партнерською організацією – Інститутом масової інформації (IMI)”, – йдеться в повідомленні.

Журналісти, зокрема, матимуть змогу позичити там засоби захисту – бронежилети й шоломи. Центр на заході України також має на меті стати фізичним і цифровим контактним пунктом для журналістів та репортерів, які шукають фінансової чи психологічної підтримки.

“Потреба в підтримці величезна, в тому, що стосується таких різноманітних речей, як захисне спорядження, аптечки невідкладної допомоги, а також гуманітарна чи фінансова допомога. Тому ми закликаємо міжнародних донорів та ЗМІ зв’язатися з нами, щоб ми могли спрямувати кошти”, – наголосили в організації. 

Центр розміститься в приміщенні Медіацентру іноземної преси. У цьому закладі іноземні журналісти та репортери можуть працювати з 8:00 до 20:00, користуватись інтернетом та вести пряму трансляцію. У ньому також є укриття на випадок атаки.

Крім того, RSF вже почала допомагати українським та російським незалежним ЗМІ обійти блокування владою сайтів через проєкт Collateral Freedom. Щоб зробити цензуровану інформацію доступною, RSF “віддзеркалює” вебсайти та розміщує точні, постійно оновлювані копії сторінок на “хмарних” серверах великих міжнародних провайдерів.

“Журналістам і репортерам в Україні доводиться працювати в надзвичайно небезпечних умовах. Їхня мужність дозволяє всім нам побачити реальні масштаби російської агресії в Україні. Їхня робота захищає права людей на інформацію та допомагає в боротьбі з підробками”, – сказала директор ІМІ Оксана Романюк.

Нагадаємо, 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про початок вторгнення до України. Російські війська обстрілюють та руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли українських міст та сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

ІМІ веде хроніку медійних злочинів Росії проти України з моменту повномасштабного вторгнення, яке почалося 24 лютого.

Liked the article?
Help us be even more cool!