ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Речник МВС закликав постраждалих журналістів скаржитись до поліції і прокуратури та ідентифікувати себе

03.03.2018, 17:12
Фото - 112.ua

Директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко закликав постраждалих журналістів писати скарги до поліції та прокуратури, а на майбутнє не намагатися бути в лавах правоохоронців під час подібних сутичок і максимально ідентифікувати себе як представників ЗМІ. Про це він повідомив “Детектору медіа” щодо інформації від журналістів про перешкоджання їхній діяльності під час висвітлювання сутичок під Верховною Радою вранці 3 березня.

У Шевченка, зокрема, запитали, чому правоохоронці були без розпізнавальних знаків (під дописом у Facebook журналіста Богдана Кутєпова коментатори активно обговорювали, що на правоохоронці не було розпізнавальних знаків, а сам журналіст заявив, що на шоломі поліцейського також не було номера) і як можуть бути силовики покарані за грубі дії щодо журналістів, якщо вони будуть підтверджені.

Артем Шевченко заявив, що правоохоронці не могли не мати розпізнавальних знаків: “Не може так бути, всі правоохоронці марковані у нас згідно із законом про Нацполіцію: шевронами, жетонами, написами “Поліція”, деякі з жилетками “Поліція”. Під час акцій жетони можуть бути не на видному місці, тому що зима і одяг, є ризик втратити жетон, але мінімально необхідний відповідно до закону про Нацполіцію набір: шеврон, напис “Поліція”, формений одяг – у всіх поліцейських був. Є номери на шоломах. Я припускаю, що не на всіх можуть ще бути, але на більшості є”.

Про випадок із журналістом Радіо Свобода Сергієм Нужненком, який стверджує, що поліцейський навмисно розпилив вміст газового балончика йому в обличчя, речник МВС зазначив, що потрібні ще докази, окрім слів кореспондента.

“Щодо випадку з Радіо Свобода. Я не спростовую, що міг статися ексцес і якийсь поліцейський надмірно застосував силу чи засіб, але я не побачив цьому поки що об’єктивних доказів, окрім слів цього самого репортера. Це може бути правдою, звісно, але хотілося б трішки більше доказів і заяву, описані в заяві свідчення цього, – і будемо розбиратись”, - сказав Шевченко.

Також він прокоментував скаргу у Facebook журналіста “Інсайдера” Влада Красинського. За його словами, подивившись оприлюднене відео “Інсайдера”, видно, що правоохоронець декілька разів просив журналіста відійти, але той цього не зробив.

“Я не виключаю, що в колотнечі, в сутичці, коли багато людей і багато активних дій, і якщо журналісти прагнуть потрапити в епіцентр дій серед лав поліцейських, могли бути якісь ексцеси. Зокрема, в “Інсайдера” я бачив, що людина хотіла бути серед правоохоронців, у їхній лаві. І коли правоохоронці йому сказали: “Відійдіть, будь ласка, вбік, ви заважаєте нам. Збоку, зі сторони фіксуйте дії”, - журналіст не захотів. І відбувся якийсь конфлікт, і поліцейський його відштовхнув чи відвів. Так, він вважає, що відштовхнув. По тому відео, що журналісти “Інсайдера” оприлюднили, видно, що правоохоронець декілька разів говорив: “Відійдіть, будь ласка, вбік, збоку ви будете все бачити”. Чомусь людина не дослухалась”, - сказав Шевченко.

Також він закликав журналістів, які вважають, що їхні права порушено, писати заяви до поліції та прокуратури: “Якщо ті особи напишуть заяви про перешкоджання своїй журналістській діяльності і наведуть докази цього, безумовно [буде розслідування]. Безумовно, якщо вони переконані, що це вчиняли правоохоронці, – треба одразу писати заяви і в поліцію, і в прокуратуру”.

Щодо того, яку відповідальність можуть понести правоохоронці, якщо їх визнають винними, Шевченко відповів: “Відповідно до того, як будуть кваліфіковані їхні дії, за якою статтею. Чи буде кримінальне провадження, чи буде достатньо підстав відкривати кримінальне провадження, чи не буде. Адже правоохоронці на те й правоохоронці, щоб діяти за законом так, як їм треба”.

Також речник МВС закликав представників преси якомога чіткіше себе ідентифікувати під час висвітлювання подібних заходів: “Ще раз закликаю всіх журналістів під час висвітлення поліцейських дій використовувати максимально можливі ідентифікатори себе як журналіста. Даруйте, але в зимовий період посвідчення, яке не завжди видно, в колотнечі воно може не кидатися в очі, вочевидь, є недостатнім. Закликаємо завжди і скрізь взимку використовувати світловідбивні жилети, які б чітко ідентифікували працівників преси”.

Як повідомляв ІМІ, 3 березня у Києві під Верховною Радою співробітник поліції застосував газовий балончик проти кореспондента Радіо Свобода Сергія Нужненка. За словами журналіста, він у цей момент вів фото- та відеозйомку ранкових подій під будівлею парламенту. При ньому було посвідчення журналіста, яке він тримав перед собою. Камера була направлена в сторону наметів активістів.

Ще два журналісти – Громадського Богдан Кутєпов та Insider Влад Красинський, – які висвітлювали події біля наметового містечка під Верховною Радою вранці 3 березня у Києві, заявили, що постраждали від дій поліції.

Зранку 3 березня Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що поліція проводить слідчі дії в наметовому містечку біля будівлі Верховної Ради України.

Liked the article?
Help us be even more cool!