ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Радіо Свобода подало оновлену термінову заяву до окружного суду США

Радіо Свобода (RFE / RL) подало оновлену термінову заяву до Вашингтонського окружного суду з вимогою зобовʼязати Агентство США з глобальних медіа (USAGM) виплатити кошти, які Конгрес виділив на підтримку медіа у квітні, повідомляється на сайті медіа.

Заяву було подано після того, як USAGM повідомило Радіо Свобода про намір накласти незаконні обмеження на медіа перед виплатою коштів, включно з вимогою надання USAGM повного контролю над складом ради директорів Радіо Свобода.

USAGM також наклало нереалістичний термін в одну добу на виконання низки бюрократичних вимог, які є явним відхиленням від звичної практики. У своїй заяві Радіо Свобода пояснює, що чинні закони забороняють дії USAGM, і вимагає переказати їм фінансування за квітень для виконання їхньої передбаченої законом місії.

Радіо Свобода підлягає всебічному нагляду з боку Конгресу і USAGM і має репутацію організації з чистими аудитами й доброчесним управлінням. Протягом останніх двох фінансових років Радіо Свобода подало більш ніж 1200 звітів до USAGM, Офісу генерального інспектора Держдепартаменту, Конгресу й інших федеральних органів. Крім того, Радіо Свобода підлягає аудитам з боку Управління підзвітності уряду, яке перевіряє операції, рахунки, власність і записи Радіо Свобода. Додаткове фінансування для пріоритетних у зовнішній політиці країн, зокрема Афганістану й України, також підлягає спеціальному нагляду.

Радіо Свобода щороку проводить сотні зустрічей із законодавцями та їхніми командами й надає експертів для свідчень у Конгресі США. У 2024 році 20 законодавців США й 46 співробітників Конгресу відвідали штаб-квартиру Радіо Свобода в Празі та бюро медіа для особистого ознайомлення з його діяльністю. Радіо Свобода також проводить регулярні продуктивні зустрічі з Держдепартаментом, Радою національної безпеки та іншими відомствами виконавчої влади з різних питань на кшталт безпеки журналістів і свободи преси.

Що передувало

26 березня USAGM повідомило про скасування рішення про припинення грантової угоди для RFE / RL на 2025 фінансовий рік.

Це рішення надійшло наступного дня після ухвали федерального судді округу Колумбія Ройса Ламберта, який задовольнив клопотання Радіо Свобода про тимчасову судову заборону проти USAGM. Позов стосувався припинення фінансування на суму приблизно $77 млн, яке було затверджене Конгресом США.

24 березня USAGM зобов’язалося виділити Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода частину коштів, виділених йому Конгресом.

14 березня президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення семи федеральних агентств, включно з USAGM – материнською компанією “Голосу Америки”, Радіо Свобода та інших міжнародних мовників США, що фінансуються урядом. 

Директива про припинення фінансування з’явилася через кілька годин після того, як Трамп підписав указ про скорочення семи агентств, включно з USAGM, “у максимальному обсязі, що відповідає чинному законодавству”.

Грант RFE / RL було припинено листом, підписаним Кері Лейк, яка вказала свою посаду як “старша радниця в.о. виконавчого директора USAGM з повноваженнями, делегованими в.о. виконавчого директора”. У листі зазначалося, що виділення гранту “більше не відповідає пріоритетам агентства”. Більше ніяких пояснень не було надано.

Радіо Свобода – це приватна, незалежна міжнародна інформаційна організація, чиї програми щотижня охоплюють аудиторію майже 50 мільйонів людей у 23 країнах світу, зокрема Росію, Україну, Іран, Афганістан, Пакистан, республіки Центральної Азії та Кавказу. Фінансується Конгресом США через Агентство США з міжнародного розвитку.

Liked the article?
Help us be even more cool!