ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Радіо Свобода просить ЄСПЛ вирішити, чи легальні закони про "іноземних агентів"

18.02.2022, 10:11
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

ТОВ “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода”, що представляє в Росії медіакорпорацію РВЄ / РС, та його генеральний директор подали до Європейського суду з прав людини заяву з проханням розглянути по суті скаргу на дії російської влади, яка внесла російськомовні журналістські проєкти корпорації до реєстру так званих “іноземних агентів”, повідомляє Радіо Свобода.

Заяву подано згідно з процедурою ЄСПЛ як реакцію на відповідь російської влади на позов РВЄ / РС, надіслану Генеральною прокуратурою Росії до Страсбурга три місяці тому. У червні 2021 року ЄСПЛ надав поданій місяцем раніше скарзі РВЄ / РС пріоритетний статус.

У новому документі медіакорпорація вказує на те, що і закон про “іноземних агентів”, і санкції, які він передбачає, порушують 10-ту статтю Європейської конвенції з прав людини (там ідеться про свободу висловлювань). 

Також у заяві йдеться про погіршення клімату роботи журналістів у Росії, зокрема і про 70 повідомлень Роскомнагляду з вимогою видалити із сайтів РВЄ / РС матеріали, що розповідають про антикорупційні розслідування команди опозиційного політика Олексія Навального.

“У своїх спробах встановити повний контроль над інформацією Кремль намагається криміналізувати журналістику та затаврувати російських журналістів як зрадників. Ми закликаємо ЄСПЛ ухвалити вердикт про те, чи можуть вважатися легальними закони про “іноземних агентів”, які порушують базові права наших журналістів та всіх громадян Росії”, – заявив 17 лютого президент РВЄ / РС Джеймі Флай.

Нагадаємо, Радіо Свобода та інші російськомовні проєкти медіакорпорації внесено до реєстру ЗМІ-“іноагентів” ще у 2017 році. З січня 2021 року Роскомнагляд склав понад тисячу протоколів щодо ТОВ “Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода” у звʼязку з порушеннями закону про “іноагентів”. Йдеться про відсутність у журналістських матеріалах редакцій РВЄ / РС маркування, яке медіакорпорація вважає виявом політичної цензури.

Суди наразі ухвалили рішення про штрафи на загальну суму близько 1 мільярда рублів (це майже 400 мільйонів гривень). Після того як апеляції РВЄ / РС щодо цих рішень у російських судах були відкинуті, медіакорпорація звернулася до ЄСПЛ.

Як повідомляв ІМІ, у квітні 2021 року московське бюро Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода (RFE / RL) подало терміновий позов проти Росії до Європейського суду з прав людини. RFE / RL сподівається, що суд запровадить тимчасові заходи й накаже Росії утриматися від реалізації 520 “адміністративних протоколів”, які в РФ склали або погрожують скласти проти медіаорганізації із січня 2021 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!