ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Рада змінила порядок звільнення і призначення членів Нацради

02.10.2019, 13:19
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

2 жовтня Верховна Рада змінила процедуру звільнення і призначення членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. 

За ухвалення законопроєкту №2036 “Про внесення змін до Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення” проголосували 266 народних депутатів, повідомляє Укрінформ.

Закон визначає, що профільний комітет (нині – Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики) зобов'язується за 90 днів припинення повноважень членів Нацради оприлюднити в ЗМІ та надіслати фракціям і групам парламенту оголошення про відбір кандидатур на відповідні вакантні посади. Попередня редакція закону містила норму, за якою конкурс оголошувався протягом трьох днів із дня припинення повноважень членів регулятора.

Пропозиції щодо кандидатур комітет прийматиме протягом 21 дня з дня оприлюднення оголошення. Подавати кандидатури на членів Нацради, крім фракцій і груп парламенту, можуть також і всеукраїнські об’єднання громадян у галузі діяльності засобів масової інформації.

Відповідно до закону, голосування щодо призначення членами Нацради відбувається одночасно на всі вакантні посади за квотою ВР. Водночас вакантними вважаються всі посади членів регуляторного органу, повноваження яких припинені згідно з постановою Ради або достроково – з підстав, передбачених Законом "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення". Так, достроково повноваження члена Нацради можуть бути припинені в разі, зокрема, подання ним заяви про звільнення за власним бажанням або ж неучасті в засіданнях регулятора без поважних причин протягом двох місяців.

Водночас закон не визначає вакантною посаду члена Нацради, якщо його повноваження припинені в останній день строку подання пропозицій щодо кандидатур.

Кандидатури на посади членів Нацради вносяться до проєкту постанови в послідовності, визначеній попереднім рейтинговим голосуванням, та в кількості, що відповідає кількості вакантних посад, які призначаються за квотою Верховної Ради. Призначеними на ці посади вважаються особи, за яких проголосувала більшість конституційного складу парламенту.

Якщо ж Рада не зможе заповнити свою квоту щодо призначення всіх членів Нацради, то вся процедура проводиться повторно, починаючи з опублікування профільним комітетом оголошення про конкурс. Кандидати, які брали участь у попередньому відборі, мають право брати участь і в повторному.

Окрім того, парламент прирівняв Нацраду до першого рівня державних органів, визначених Законом “Про державну службу”.

Більшість положень цього закону набувають чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті “Голос України”. Пізніше, з 1 січня 2020 року, набуває чинності положення закону щодо оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад за 90 днів до припинення повноважень членів Нацради.

Як повідомляв ІМІ, 19 вересня Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт №2036 про внесення змін до Закону України “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення” щодо вдосконалення процедури звільнення та призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!