ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада змінила дати святкування деяких держсвят: Різдво буде 25 грудня

Фото – golos.com.ua
Фото – golos.com.ua

Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт №9431, яким змінила дати святкування державних свят. Зокрема, Різдво Христове в Україні святкуватимуть 25 грудня замість 7 січня.

Таке рішення парламент ухвалив на своєму засіданні 14 липня, повідомив у телеграм-каналі народний депутат Ярослав Железняк.

Крім того, з 28 липня на 15 липня перенесли дату святкування Дня Української Державності, коли вшановується пам'ять видатного державотворця святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого.

Також з 14 жовтня на 1 жовтня перенесли дату святкування Дня захисників і захисниць України, яке пов'язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці.

Водночас Ярослав Железняк уточнив, що цей закон підпишуть після 28 липня, тому ще цього місяця День Української Державності відзначатимуть 28 липня.

Як повідомляв ІМІ, 28 червня Президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №9431, яким запропонував встановити дату святкування Різдва Христового 25 грудня замість 7 січня.

Законопроєктом пропонується внести зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України, визначивши, що: 25 грудня відзначається Різдво Христове, 15 липня – День Української Державності та 1 жовтня – День захисників і захисниць України.

Метою законопроєкту є відмова від російської спадщини нав'язування відзначення Різдва Христового 7 січня та встановлення дати святкування Різдва Христового 25 грудня. Також ідеться про перенесення дат святкування Дня Української Державності (з 28 липня на 15 липня), коли вшановується пам'ять видатного державотворця святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого, та Дня захисників і захисниць України (з 14 жовтня на 1 жовтня), яке пов'язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці, йдеться в пояснювальній записці.

24 травня Православна церква України затвердила перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року. Відтак Різдво парафіяни ПЦУ відзначатимуть 25 грудня, а не 7 січня.

Liked the article?
Help us be even more cool!