ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада відхилила два законопроекти про скасування е-декларування для активістів

03.04.2018, 14:56
Фото - Ліга

Верховна Рада відхилила президентський законопроект №6674 і депутатський законопроект №6271, якими пропонувалося скасувати е-декларування для громадських активістів, повідомляє Радіо Свобода.

Після того як депутати не підтримали в першому читанні ці законопроекти, спікер запропонував їх відправити на доопрацювання, однак цю пропозицію народні депутати не підтримали.

Депутатський законопроект №6271 пропонував звільнити від подання електронних декларацій фізосіб, які отримують кошти на проекти з боротьби з корупцією.

Президентський проект №6674 пропонував скасувати необхідність подання декларації антикорупціонерами. Водночас громадські організації повинні оприлюднити інформацію про їхнє фінансування, якщо річний дохід перевищує 300 прожиткових мінімумів, повідомляє Ліга.

Нині закон зобов’язує до 1 квітня певні категорії посадовців, держслужбовців подавати електронні декларації. Цього року цей обов’язок покладено і на активістів антикорупційних організацій.

Як повідомляв ІМІ, 3 квітня депутати Верховної Ради не внесли до порядку денного законопроекти про скасування е-декларування для представників громадських організацій: законопроекти №8120 та №8120-1 щодо відтермінування е-декларування для активістів та законопроекти №8209 та 8209-1 щодо скасування  е-декларування для представників ГО.

3 квітня голова Верховної Ради Андрій Парубій, розпочинаючи ранкове засідання, доручив парламентському комітету з питань запобігання і протидії корупції провести екстрене засідання та розглянути законопроекти, які скасовують е-декларування для громадських активістів, просто в залі парламенту.

2 квітня Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції не поставив до розгляду питання скасування обов’язкового електронного декларування для представників громадських організацій, оскільки не зібрався кворум.

29 березня у Верховній Раді було зареєстровано законопроект №8209 “Про внесення змін до Закону України “Про запобігання корупції” щодо звільнення від відповідальності окремих категорій осіб”, який скасовує декларування для громадських активістів.

29 березня представники громадських організацій заявили, що звертатимуться до Конституційного суду через е-декларування для активістів.

29 березня Національне агентство з питань запобігання корупції надало роз’яснення, які учасники антикорупційних громадських організацій мають подавати електронні декларації, а які ні.

22 березня Верховна Рада не внесла до порядку денного законопроекти, якими пропонується відтермінувати подання е-декларацій представниками антикорупційних громадських організацій. Голова парламенту Андрій Парубій тричі ставив на голосування внесення проектів №8120 і  №8120-1 до порядку денного, але депутати провалили це.

28 березня Національне агентство з запобігання корупції повідомило, що 29 березня планує прийняти роз’яснення щодо декларування громадськими активістами до 1 квітня.

28 березня комісар ЄС Йоганнес Ган закликав Верховну Раду України повернутися до питання подання електронних декларацій громадськими активістами і якнайшвидше зняти це зобов’язання.

3 квітня Верховна Рада планує розглянути першим питанням на пленарному засіданні проблему подання е-декларацій представниками громадських антикорупційних організацій, зокрема питання декриміналізації неподання таких декларацій до 1 квітня.

Liked the article?
Help us be even more cool!