ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада утворила тимчасову слідчу комісію щодо "телеканалів Медведчука"

18.10.2019, 10:04
Фото – Інформатор
Фото – Інформатор

17 жовтня Верховна Рада утворила тимчасову слідчу комісію для проведення розслідування відомостей щодо дотримання вимог законодавства під час зміни власників інформаційних телеканалів та забезпечення протидії інформаційному впливу Російської Федерації. За відповідну постанову №2152 проголосували 270 народних депутатів, повідомляється на сайті парламенту.

Головою комісії обрано народну депутатку Ольгу Василевську-Смаглюк, заступницею голови тимчасової слідчої комісії – народну депутатку Олександру Устінову.

Основні завдання тимчасової слідчої комісії:

  • проведення комплексної перевірки обставин придбання, джерел виплати та надходження коштів під час зміни власників телеканалів NewsOne, “112 Україна”, ZIK;
  • проведення дослідження щодо встановлення осіб, які прямо чи опосередковано брали участь у процесі зміни власників вказаних телеканалів, є бенефіціарними власниками, впливають на редакційну політику телеканалів;
  • проведення дослідження щодо частки на інформаційному ринку, яка належить телеканалам NewsOne, “112 Україна”, ZIK;
  • проведення перевірки відомостей щодо систематичного поширення окремими українськими телеканалами ідей та тез, що можуть загрожувати інтересам національної безпеки, оборони та територіальної цілісності України.
  • проведення розслідування щодо здійснення інформаційними телеканалами спеціальних інформаційних операцій, спрямованих на підрив обороноздатності, деморалізацію особового складу Збройних сил України та інших військових формувань, провокування екстремістських виявів, підживлення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів в Україні та інших виявів загроз інформаційній безпеці України.
  • встановлення, збір інформації та отримання пояснень від осіб та/або підприємств, установ, організацій, центральних та місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, залучених до ведення діяльності, яка пов’язана з колом питань, для розгляду яких утворено тимчасову слідчу комісію;
  • надання пропозицій щодо законодавчого врегулювання питання заборони монополізації інформаційного простору України;
  • у разі встановлення достатніх підстав, ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності, передбаченої законодавством України.

Звіт тимчасової слідчої комісії про виконану роботу передбачено заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше ніж за шість місяців з дня її утворення.

Метою тимчасової слідчої комісії є недопущення монополізації у сфері інформаційного ринку та ринку телевізійного мовлення, обмеження впливу Російської Федерації на інформаційний простір та протидія загрозам національній безпеці у сфері інформаційного простору.

Як повідомляв ІМІ, 5 жовтня 2018 року власником корпоративних прав телеканалу NewsOne став соратник Віктора Медведчука, народний депутат від Опозиційного блоку Тарас Козак.

14 грудня 2018 року телеканал “112 Україна” повідомив, що новим власником каналу став народний депутат від політичної партії “Опозиційний блок” Тарас Козак.

14 червня 2019 року стало відомо, що телеканал ZIK купив Тарас Козак. На базі своїх медіаактивів він збирається створити новий медіахолдинг “Новини”.

Liked the article?
Help us be even more cool!