Рада ухвалила за основу законопроект про заборону використання російських джерел в освіті та науці

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект щодо заборони використання джерел інформації держави-агресора або держави-окупанта в освітніх програмах, в науковій та науково-технічній діяльності.
Проєкт закону №7633, поданий групою народних депутатів, парламент ухвалив 1 грудня.
“Законопроєктом передбачається розроблення механізмів захисту освітньої та наукової сфер в Україні від пропаганди та поширення шовіністичної загарбницької геополітичної доктрини “русского міра” через наукові дослідження, академічні тексти та джерела інформації у цих сферах”, - повідомляється на сайті Верховної Ради.
Документом пропонується внести зміни до законів України “Про освіту” та “Про наукову і науково-технічну діяльність”, закріпивши загальні принципи захисту освітньо-інформаційного та наукового простору України від російського впливу.
Зокрема, законопроектом вводяться обмеження на використання посилань в освітніх, науково-світніх програмах та наукових дослідженнях на джерела інформації, створені на території Росії, державною мовою РФ, громадянами та юридичними особами РФ.
Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій на своєму засіданні критично оцінив зауваження до законопроекту №7633 щодо:
- обмеження використання для потреб наукових досліджень дуже великої кількості наукових праць, художніх творів, написаних російською мовою і виданих в різні історичні періоди;
- відповідних посилань на авторів з Росії, зокрема посилань українських науковців на власні праці, видані до 2014 року російською мовою;
- поширення використання джерел інформації юридичних осіб, кінцевими бенефіціарами яких є фізичні або юридичні особи держави агресора.
За результатами обговорення Комітет напрацював відповідні пропозиції до законопроекту, які можуть бути враховані під час його розгляду в першому читанні. А також Комітет дійшов висновку, що законопроект може бути доопрацьований до другого читання відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України.
Help us be even more cool!