ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада в першому читанні підтримала заборону релігійних організацій, пов'язаних з РФ

Фото – СБУ
Фото – СБУ

Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт №8371 про заборону релігійних організацій, пов'язаних з РФ.

Про це повідомив у телеграмі народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Підтримали законопроєкт 267 нардепів: 175 – від фракції "Слуга народу", 26 – "Європейська солідарність", 17 – від "Батьківщини", 1 – від "Платформа за життя та мир", 8 – "За майбутнє", 18 – "Голос", 12 – "Довіра". Жодного голосу не було від "Відновлення України".

Як повідомляв ІМІ, керівництво Служби безпеки України було ініціатором законопроєкту щодо розширення списку підстав для заборони релігійних організацій і забезпечення юридичної бази для заборони УПЦ Московського патріархату.

1 грудня 2022 року РНБО доручила Кабінету Міністрів запропонувати Верховній Раді заборонити діяльність УПЦ МП в Україні, а також ініціювала перевірку законності перебування УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі.

У січні 2023 року Кабінет Міністрів зареєстрував у ВР законопроєкт №8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, що унеможливлює діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр яких розташований у Росії. 

23 січня Президент України Володимир Зеленський запровадив санкції щодо 22 діячів Російської православної церкви. Серед них племінник Кирила протоієрей Михайло Гундяєв, який є представником РПЦ при Всесвітній раді церков та інших міжнародних організаціях у Женеві (Швейцарія). “Запроваджені санкції проти 22 осіб – громадян Росії, які, прикриваючись духовністю, підтримують терор та геноцидну політику”, – прокоментував свій указ президент Зеленський.

Глава РПЦ патріарх Кирил підтримав агресію Росії, заявивши, зокрема, що у війні проти України російські солдати виконують своє “покликання” та “обов'язок” перед батьківщиною та суспільством, тому їхні дії можна порівняти із “самопожертвою”. За словами Кирила, загиблим солдатам РФ будуть прощені всі їхні гріхи.

Liked the article?
Help us be even more cool!