ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

СБУ запропонувала Раді розширити підстави для заборони Московського патріархату

Керівництво Служби безпеки України було ініціатором законопроєкту щодо розширення списку підстав для заборони релігійних організацій і забезпечення юридичної бази для заборони УПЦ Московського патріархату.

Відповідний документ отримала редакція LIGA.net.

У листі від 28 вересня голови СБУ Василя Малюка до Комітету Ради з гуманітарної та інформаційної політики йдеться, що службою "розроблено пропозиції у формі проєкту закону України про внесення зміни до статті 16 Закону "Про свободу совісті та релігійні організації". У листі зазначено, що текст проєкту до нього додається.

Як випливає з листа, СБУ пропонує розширити перелік передбачених законом підстав для винесення судової заборони на діяльність на території України релігійних організацій.

У листі наголошується, що діяльність Російської православної церкви (РПЦ) на території України спрямована на підтримку збройної агресії Росії, реалізацію геноцидної політики РФ і депортацію українців.

"РПЦ не відокремлена від російської держави, а її керівництво перебуває в тісній взаємодії з органами державної влади та спецслужбами, фактично виконуючи функції держслужбовців у релігії та реалізуючи державну політику Росії через наявні у них засоби влади і впливу", – наголошується в листі.

Разом з тим, йдеться в документі, УПЦ Московського патріархату, згідно з висновком експертизи, є "структурним підрозділом РПЦ, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб'єктності та перебуває стосовно РПЦ у відносинах підпорядкування".

СБУ пропонує додати до законодавства можливість за рішенням суду припинити діяльність релігійних організацій, уповноважені особи яких засуджені за скоєння злочинів проти основ національної безпеки України, за порушення рівноправності громадян, за участь у терористичних актах, за пропаганду війни й участь у ній на боці агресора, порушення законів і звичаїв війни, геноцид та найманство.

Спецслужба пропонує створити юридичні підстави для заборони в Україні діяльності московської РПЦ і підпорядкування УПЦ МП, яка перебуває у неї в підпорядкуванні.

Liked the article?
Help us be even more cool!