ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Прихильник московського патріархату пригрозив рівненській журналістці люстрацією

19.05.2022, 12:00
Фото – Четверта влада
Фото – Четверта влада

Журналістка “Четвертої влади” Алла Максимчук отримала погрозу “люстрацією” від прихильника московського патріархату 

Про це повідомляється в матеріалі “Четвертої влади” “Духовний фронт: як громада на Рівненщині відстоює свій храм, зайнятий православними московського патріархату”.

Інцидент стався під час підготовки журналісткою сюжету про боротьбу громади за можливість відвідувати храм, підконтрольний ПЦУ, а не московській церкві.

У сюжеті йдеться про боротьбу вірян у Корецькій громаді, які ще у 2019 році перейшли з московського патріархату до Православної церкви України, водночас юридично оформили власність на храм. Попри це люди стикаються з утисками й не можуть відвідувати власну церкву, адже в ній править священник московського патріархату.

Під час підготовки сюжету Алла Максимчук намагалась отримати коментар одного з активних прихильників московського патріархату Володимира Бурчені. Однак замість відповіді на поставлене питання отримала погрозу:

– Закінчиться війна, ми будемо робить люстрацію, і я вашого номера збережу, і де ви є, і як ви, я збережу есемески, які ви пишете, збережу. Ви согласні? Ми того, буде люстрація. 

– Нічого не розумію, а до чого тут люстрація, я журналістка.

– Буде люстрація, і ми розберемся, що ви й звідки, і що.

Журналістка розповідала, що намагалась отримати коментар задля балансу матеріалу. Однак у сюжеті жоден представник МП, включно зі священником, не обґрунтовує своєї позиції. “Я зробила висновок, що людина навіть не може аргументувати свою підтримку московського патріархату, тому і вдається до якихось маніпуляцій”, – підсумувала Алла Максимчук.

Як повідомляв ІМІ, у квітні секретар – архімандрит Чернівецько-Буковинської єпархії (Московського патріархату) Микита Сторожук напередодні Великодня пригрозив війною журналісту, керівнику інформаційного порталу “БукІнфо” Сергію Зарайському, повідомляє БукІнфо.

10 квітня чернівецькій журналістці Галині Єреміці погрожував парафіянин Московського патріархату під час знімання на території храму Успіння Пресвятої Богородиці ПЦУ в селі Михальча Чернівецької області.

Liked the article?
Help us be even more cool!