ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Профспілки "Українського радіо" та НТКУ просять уряд підвищити журналістам зарплату

16.11.2016, 16:05

Профком Національної радіокомпанії України (НРКУ) звернувся до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням підвищити заробітну плату журналістам державних ЗМІ, зокрема, “Українського радіо”, Національної телерадіокомпанії (НТКУ) та інших її філій. Таке рішення ухвалено на засіданні профкому первинної профспілкової організації Національної радіокомпанії України (філії НТКУ «Центральна дирекція «Українське радіо») 15 листопада та у той же день підтримано на засіданні профкому первинної профспілкової організації НТКУ (дві профспілки налічують 1800 членів), повідомляє “Детектор медіа”.

У зверненні йдеться, що критична ситуація з оплатою праці склалася в Україні після набрання чинності Закону “Про державну службу” 1 травня 2016 року.

“Цей закон, серед іншого, врегулював питання приналежності до державних службовців. Однак його наслідком мало стати напрацювання підзаконних актів про нову систему оплати праці журналістів, на яких з 01.05.2016 не поширюється відповідний механізм оплати праці державних службовців і не застосовується механізм оплати праці працівників бюджетних установ. Внаслідок чиєїсь бездіяльності – умисної чи випадкової рівень оплати праці журналістів державних ЗМІ – а йдеться про усі нинішні філії НТКУ  упродовж останнього півріччя залишається незмінним, по суті, цей процес “заморозили”. З 1 травня цього року на зарплати журналістів державних теле- та радіомовників  не поширюється жодна з нині чинних у державі  тарифікацій – ані бюджетників, ані держслужбовців”,   йдеться у листі.

Це, зауважують у листі, призвело до вкрай низького рівня заробітної плати, що змушує звільнятися кваліфікованих працівників і не дає змоги набирати нових, оскільки вони не погоджуються працювати за таку оплату.

“Для прикладу, нинішні оклади журналістів, які, зауважимо, повинні обов’язково мати диплом спеціаліста або магістра (аж ніяк не бакалавра) і від 3-х до 5-ти років професійного стажу: редактор 1620 грн., коментатор, ведучий програм – 1764 грн. тощо. Навіть з двома існуючими надбавками  середня зарплата журналіста після відрахувань становить 2000 - 2500 гривень! Не завжди і не всім у підрозділах НТКУ мають змогу суттєво її  збільшувати за рахунок премій”, – йдеться у відкритому листі.  

Профспілки “Українського радіо” сподіваються, що уряд зверне належну увагу на кілька тисяч радіо- і тележурналістів державних ЗМІ, які опинились на межі виживання через бездіяльність чи службову недбалість чиновників.

У зверненні наголошується, що у вересні 2016 року був підготовлений проект постанови КМУ “Про оплату праці журналістів державних і комунальних засобів масової інформації”. Цим проектом передбачено підвищення зарплати журналістів з 11 травня 2016 року. Однак досі цей документ не ухвалено.

“Наголошуємо на тому, що це необхідно зробити до завершення 2016 року, аби здійснити усі необхідні розрахунки. До того ж, відсутність нас і серед бюджетників, і серед держчиновників може призвести до того, що у 2017 р. про цю категорію працівників вкотре  забудуть,  коли підвищать мінімальну зарплату до 3200 грн… Тож переконливо просимо Вас віднайти додаткові кошти у державному бюджеті, оскільки у фонді оплати праці НТКУ та її філій на 2016 рік такого фінансового ресурсу немає”, - йдеться у зверненні.

Також автори звернення просять уряд розробити механізм компенсації журналістам державних ЗМІ додатково вирахуваних коштів з їхньої зарплати до Пенсійного фонду, адже на сьогодні пенсія їм призначається відповідно до загальноприйнятих норм.

“Ще однією цинічною несправедливістю щодо журналістів стало неврахування  коштів, які вони впродовж багатьох років додатково сплачували до Пенсійного фонду у вигляді збільшеного розміру ЄСВ (майже удвічі). Причому, додатковий збір стягувався навіть після того, коли в державі скасували спецпенсії, тобто,  і після 01.06.2015 р. Оскільки в Україні впроваджено єдину систему нарахування пенсій (хоча зроблено й винятки, приміром, для науковців), просимо уряд  розробити механізм компенсації журналістам державних ЗМІ додатково вирахуваних коштів, адже на сьогодні  пенсія їм призначається відповідно до загальноприйнятих норм”, йдеться у зверненні.

Liked the article?
Help us be even more cool!