ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Правозахисники закликають світ відреагувати на заборону Семені виїхати з Криму на лікування

08.10.2018, 12:12
Микола Семена, фото - Крим.Реалії

Низка громадських правозахисних організацій закликає міжнародні організації із захисту прав журналістів публічно відреагувати на заборону українському журналісту Миколі Семені виїхати з Криму на лікування.

Організації також звертаються до Комісара Ради Європи з прав людини, делегатів жовтневої сесії ПАРЄ та країн-учасниць Ради Європи поставити перед Російською Федерацією питання про надання Миколі Семені дозволу на виїзд із окупованого Криму для проходження лікування в нейрохірургічній і кардіологічній клініках на материковій Україні.

Наводимо повністю текст заяви:

“Українському журналісту Миколі Семені де-факто влада Криму відмовила в дозволі на виїзд з окупованого півострова для проходження лікування в нейрохірургічній і кардіологічній клініках.

Торік Миколу Семену засудили до двох із половиною років позбавлення волі умовно із випробувальним терміном у три роки за “публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії”. Підставою для порушення кримінальної справи стала професійна журналістська діяльність. У своїх публікаціях він заперечував законність окупації Криму Росією та посилався на принципи міжнародного права.

Наразі Микола Семена перебуває на обліку в так званій "кримінальній інспекції" під постійним контролем його діяльності, інтернету, комунікаційних сіток та забороною на виїзд. Суд заборонив йому вести будь-яку публічну діяльність два роки, що фактично унеможливлює професійну журналістську діяльність.

Миколі Семені 68 років. Тривале політичне переслідування завдало суттєвої шкоди його здоров’ю та позначилося на моральному стані. Де-факто владі Криму були передані всі медичні документи, які підтверджують необхідність стаціонарного нейрохірургічного і кардіологічного лікування на материковій Україні. За цих умов відмова в наданні дозволу для лікування виглядає цинічним знущанням над журналістом.

Ухвалена рік тому резолюція Європарламенту "У справах активістів кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова та журналіста Миколи Семени" вимагала від Росії зняти всі звинувачення з Миколи Семени, припинити судове переслідування та не чинити перешкод у його пересуванні. Ці вимоги грубо ігноруються де-факто владою Криму, яка продовжує політичні переслідування інакодумців.

Ми звертаємося до Комісара Ради Європи з прав людини, делегатів жовтневої сесії ПАРЄ та країн-учасниць Ради Європи поставити перед Російською Федерацією питання про надання Миколі Семені дозволу на виїзд із окупованого Криму для проходження лікування в нейрохірургічній і кардіологічній клініках на материковій Україні.

Ми просимо представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вжити всіх можливих заходів для якнайшвидшого вирішення питання.

Ми закликаємо міжнародні організації із захисту прав журналістів публічно відреагувати на цю ганебну ситуацію.

Підписанти:

Центр громадянських свобод

Інститут демократії імені Пилипа Орлика

Українська Гельсінські спілка з прав людини

Фундація Відкритий Діалог

Харківська правозахисна група

Луганський обласний правозахисний центр “Альтернатива”

Медійна ініціатива за права людини

Громадська організація “КримSOS”

Кримський Дім

Кримська правозахисна група

Центр інформації про права людини

Інститут масової інформації”.

Як повідомляв ІМІ, 2 жовтня стало відомо, що Миколі Семені відмовили в дозволі на виїзд із анексованого Криму для проходження лікування в кардіологічній клініці Києва.

22 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю Залізничний районний суд Сімферополя призначив кримському журналісту, автору Радіо Свобода і Крим.Реалії Миколі Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність. Комп’ютер журналіста, згідно з рішенням суду, конфіскований.

18 вересня 2017 року сторона обвинувачення вимагала для кримського журналіста Миколи Семени покарання – три роки позбавлення волі, але з відтермінуванням виконання на три роки. Таку вимогу озвучила на засіданні підконтрольного Кремлю Залізничного суду Сімферополя прокурор Світлана Будинська.

18 грудня 2017 року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок журналістові Миколі Семені в частині додаткового покарання: йдеться про заборону вести публічну діяльність два роки, а не три, як було в попередньому рішенні суду.

7 грудня 2016 року Миколі Семені були висунуті звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії “Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”.

20 січня 2017 року в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм. За версією слідства, кримський журналіст “підготував статтю під назвою “Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму”, в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії”.

У ФСБ Росії стверджують, що саме Микола Семена написав під псевдонімом матеріал для Крим.Реалії під назвою “Блокада ‒ необхідний перший крок до звільнення Криму”.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах він реалізовував право на “вільне висловлення думки”.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!