IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

11

64

5

22

“Прокурор” у Криму вимагає три роки позбавлення волі з відтермінуванням для журналіста Семени

Микола Семена

Сторона звинувачення вимагала для кримського журналіста Миколи Семени покарання – три роки позбавлення волі, але з відтермінуванням виконання на три роки. Таку вимогу озвучила на засіданні підконтрольного Кремлю Залізничного суду Сімферополя у понеділок, 18 вересня, прокурор Світлана Будинська, повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

Вона також вимагала заборонити Семені займатися будь-якою публічною діяльністю впродовж трьох років.

Автора Радіо Свобода і Крим.Реалії, кримського журналіста Миколу Семену російська влада звинувачує в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. У квітні 2016 року в його будинку ФСБ Росії провела обшук, а в травні того ж року йому висунули офіційне звинувачення в тому, що журналіст опублікував на сайті Крим.Реалії статтю. Наразі журналіст перебуває під підпискою про невиїзд.

Микола Семена заявляє, що у своїх матеріалах він реалізовував право на “вільне висловлення думки”. “Мою думку з приводу Криму розділяє весь світ, парламенти і уряди держав”, – сказав Семена. Про це повідомляє Наріман Джелалов, який знаходиться в залі суду.

Вирок Миколі Семені буде оголошений 22 вересня о 14.30 год.

Правозахисні та журналістські організації вважають переслідування Миколи Семени політично мотивованим.

Міністерство закордонних справ України від 3 травня закликало російську владу анексованого Криму припинити переслідування українських журналістів на півострові, і, зокрема, Миколи Семени.

Крим.Реалії

Ще Новини